Dominic Calvert-Lewin (Everton) se s míčem vyhýbá Janu Bednarkovi ze...

Dominic Calvert-Lewin (Everton) se s míčem vyhýbá Janu Bednarkovi ze Southamptonu. | foto: AP

Everton si připsal první porážku, Arsenal podlehl Leicesteru

• 5
Fotbalisté Evertonu poprvé v sezoně prohráli. Dosavadní lídr tabulky nestačil v šestém kole anglické ligy na Southampton, kterému podlehl 0:2. Leicester vyhrál na hřišti Arsenalu 1:0, branku vsítil Jamie Vardy.

Skóre v Southamptonu otevřel domácí James Ward-Prowse ve 27. minutě. Naběhl si za obranu, kde tvrdou ranou na zadní tyč zužitkoval nahrávku od Dannyho Ingse. Druhou branku přidal o osm minut později Che Adams rovněž po Ingsově asistenci.

Hostům se směrem dopředu nedařilo. Nejblíž gólu byl záložník Gylfi Sigurdsson, jehož střela z první půle se otřela o břevno. Dominic Calvert-Lewin, který se prosadil ve všech pěti předchozích zápasech ligy, poprvé vyšel naprázdno.

Do dalšího zápasu bude trenéru Carlu Ancellotimu chybět obránce Lucas Digne, který v 72. minutě viděl červenou kartu.

Everton je i po první porážce v sezoně na prvním místě o skóre před rivalem Liverpoolem. Třetí Aston Villa má o bod, ale i o zápas méně.

Na čtvrté místo se vyhoupl Leicester. O první výhru na hřišti Arsenalu od roku 1973 se postaratal střídající Jamie Vardy, jenž se prosadil v 80. minutě, když hlavou zakončil centr Cengize Ündera. Anglický útočník se trefil ve čtvrtém zápase proti londýnskému celku v řadě.

Branky v zápase Wolverhampton - Newcastle diváci viděli až v poslední desetiminutovce. Skóre otevřel domácí Raúl Jiménez, který obratem poslal odražený míč směrem na bránu. V 89. minutě ale z přímého kopu srovnal Jacob Murphy, který obstřelem na přední tyč nachytal Ruie Patrícia.

Sobotní výsledky ZDE.

Nedělní výsledky 6. kola anglické ligy: Southampton - Everton 2:0 (27. Ward-Prowse, 35. Adams), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (81. Jiménez - 89. Murphy, Arsenal - Leicester 0:1 (80. Vardy).

Southampton FC - Everton FC 2:0 (2:0)

Branky: 27. Ward-Prowse, 35. Adams. Rozhodčí: Friend – Beck, Smart. ŽK:57. Walker-Peters - 64. Bernard, 90+2. Calvert-Lewin. ČK:72. Digne.

Southampton FC A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong (86. Diallo), Ward-Prowse (C), Romeu, Redmond – Adams (89. N'Lundulu), Ings.

Everton FC Pickford – Godfrey, Y. Mina, M. Keane, Digne – Doucouré (58. Gordon), Allan, G. Sigurdsson (C) (58. Delph) – James Rodríguez, Calvert-Lewin, Iwobi (46. Bernard).

Přejít na on-line reportáž

Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 1:1 (0:0)

Branky: 80. Jiménez - 89. Jacob Murphy. Rozhodčí: Mason – Perry, Holmes. ŽK:40. Almirón.

Wolverhampton Wanderers Patrício – Boly, Coady (C), Kilman – N. Semedo, Dendoncker, Neves (83. Moutinho), Saïss (68. Marçal) – Neto, Jiménez, Podence (68. Traoré).

Newcastle United Darlow – Jacob Murphy, Schär, Lascelles (C) (88. Carroll), F. Fernández, Lewis – Fraser (78. Joelinton), Hendrick, Almirón – C. Wilson, Saint-Maximin (78. S. Longstaff).

Arsenal FC - Leicester City 0:1 (0:0)

Branky: 80. Vardy. Rozhodčí: Pawson – Hussin, Lennard. ŽK:30. Bellerín, 57. A. Lacazette, 90+5. Xhaka - 32. Fuchs, 41. Tielemans, 52. Fofana, 67. Maddison, 74. J. Evans.

Arsenal FC Leno – Bellerín, David Luiz (50. Mustafi), Gabriel, Tierney (81. Nketiah) – D. Ceballos, Xhaka, Partey – Saka (65. Pépé), A. Lacazette, Aubameyang (C).

Leicester City Schmeichel (C) – Fofana, J. Evans, Fuchs – Castagne, Tielemans, N. Mendy, Justin – Praet (60. Vardy), Maddison (85. Albrighton) – H. Barnes (75. Ünder).