Olivier Giroud (Chelsea) střílí vedoucí gól v utkání proti Southamptonu.

Olivier Giroud (Chelsea) střílí vedoucí gól v utkání proti Southamptonu. | foto: Reuters

Anglický pohár: Chelsea postupuje, katem Southamptonu opět Giroud

• 1
Chelsea porazila v semifinále FA Cupu fotbalisty Southamptonu 2:0 a zahraje si o titul s Manchesterem United. O výhře londýnského celku na stadionu Wembley rozhodl krátce po zahájení druhé půle přesnou hlavičkou Olivier Giroud, pojišťující branku pak přidal Álvaro Morata.

Tyto celky se střetly už před týdnem. V ligovém duelu byla nakonec šťastnější Chelsea, přestože na hřišti Southamptonu prohrávala o dvě branky. Zejména díky skvělému výkonu střídajícího Girouda však výsledek otočila a vyhrála 3:2.

Francouzský útočník Giroud tentokrát dostal šanci v základní sestavě, kde nahradil Álvara Moratu.

Důvěru trenéru Antoniu Contemu splatil krátce po zahájení druhé půle, kdy prokličkoval mezi bránícími hráči Southamptonu, obelstil i gólmana Alexe McCarthyho a do odkryté sítě zakončil.

Giroud potvrdil, že se mu v Anglickém poháru daří. Ve 27 odehraných zápasech se gólem či asistencí podílel už na 22 zásazích.

V 80. minutě nahradil Girouda čerstvý Morata a po pár okamžicích na trávníku se hned prosadil. Po centru Césara Azpilicuety hlavičkoval přesně a uzavřel skóre duelu na 2:0.

Trpké momenty prožíval především southamptonský kouč Mark Hughes, který byl v této sezoně vyřazen z FA Cupu už podruhé. V lednu totiž vypadl ještě jako trenér Stoke po prohře s Coventry, poté se přesunul na lavičku svého současného celku.

Není ale prvním, komu se něco podobného přihodilo. Ve stejné situaci se před sedmnácti lety ocitl i Glenn Hoddle, ten byl z domácího poháru v jednom ročníku vyřazen jako lodivod Tottenhamu a Southamptonu.

Semifinále FA Cupu (hráno ve Wembley): Chelsea - Southampton 2:0 (46. Giroud, 82. Morata).