Petr Čech (v oranžovém) tentokrát uhájil branku Chelsea snadno, Odion Jude...

Petr Čech (v oranžovém) tentokrát uhájil branku Chelsea snadno, Odion Jude Ighalo z Watfordu minul a drží se za hlavu. | foto: AP

Chelsea a Arsenal slaví pohárový postup. Pomohli k němu Čech i Rosický

• 5
Fotbalisté Chelsea a Arsenalu zvládli 3. kolo Anglického poháru a podílely se na tom i opory české reprezentace. Chelsea porazila druholigový Watford 3:0 a zápas odchytal Petr Čech. V dresu Arsenalu odehrál Tomáš Rosický celé utkání při vítězství 2:0 nad Hullem.

Proti Čechovi si zahráli další hráči národního týmu Daniel Pudil a jako střídající hráč také Matěj Vydra.

Chelsea po novoroční ligové porážce 3:5 s Tottenhamem trvalo téměř hodinu, než potvrdila roli favorita.

Skóre otevřel až v 58. minutě Willian, jehož během dalších 14 minut doplnili svými trefami Loic Rémy a Kurt Zouma.

Čech, který v pohárových duelech tradičně nahrazuje v brance jedničku Thibaulta Curtoise, si v závěru připsal těžký zákrok proti dalekonosné Vydrově střele.

Arsenal v repríze loňského finále vyhrál 2:0 díky brankám Pera Mertesackera a Alexise Sáncheze. V dresu vítězů nastoupil přesně po 365 dnech dlouhodobě zraněný Theo Walcott.

Nejstarší fotbalová soutěž tradičně nabízí překvapivé výsledky. Tentokrát se o jeden postaral třetiligový Sheffield United, který vyhrál 3:0 na hřišti QPR.

Hodně se nadřel i Manchester City, ten však nakonec v nastavení vydoloval těsnou výhru 2:1 nad Sheffieldem Wednesday. Southampton si po remíze 1:1 svůj duel s Ipswichem zopakuje, ale už nebude mít výhodu domácího prostředí.