DALŠÍ GÓL PROTI ARSENALU. Didier Drogba, útočník Chelsea, slaví třináctou trefu do proti Arsenalu. | foto: AP

Drogba, kat Arsenalu: Asi jsem ve správný čas na správném místě

• 5
Takovou bilancí se nemůže chlubit nikdo jiný. Fotbalista Didier Drogba by mohl ke svému jménu připojit titul "expert na Arsenal". Do sítě londýnského rivala nasázel ve třinácti vzájemných zápasech třináct gólů!

Co bylo Arsenalu platné, že byl na stadionu Chelsea aktivnějším mužstvem... Ve 39. minutě přišel centr obránce Colea na přední tyč, kam si naběhl Drogba a v těžké pozici skóroval. Míč se odrazil od tyče, u níž stál zkoprnělý gólman Fabianski.

"Už jsem takový gól vstřelil někdy předtím v Lize mistrů," lovil dvaatřicetiletý kanonýr v paměti. "Ale tenhle byl, myslím, lepší, znamenal vedení." To později ještě navýšil parádní bombou z přímého kopu stoper Alex, ale hrdinou Chelsea byl Drogba.

"Miluju zápasy proti Arsenalu. Vždycky říkám, že Arsenal je jeden z mých oblíbených týmů," prohlašoval vyzývavě před derby. Reprezentant Pobřeží slonoviny nemá ve zvyku se zbytečně chvástat, ale asi tušil, že se mu bude opět dařit.

Arsenal si s Chelsea v posledních letech neví rady, minulých pět zápasů ve všech soutěžích s ní prohrál. A Drogba na tom má největší podíl. "Asi jsem ve správný čas na správném místě," sdělil televizním divákům poté, co byl vyhlášen hráčem zápasu.

PARÁDNÍ KOUSEK. Didier Drogba, útočník Chelsea, střílí efektní gól do sítě Arsenalu.

PARÁDNÍ KOUSEK. Takhle vstřelil Didier Drogba (vlevo) svůj efektní gól do sítě Arsenalu.

Během rozhovoru se ani jednou neusmál, při oslavě své trefy ale málem přerazil rohový praporek.

Výkon Chelsea ho moc netěšil. "Před tím gólem jsme nebránili dobře. Nedrželi jsme správné pozice a nedělali jsme to, co jsme měli. Druhý poločas už byl mnohem lepší, ale stejně jsme se trápili," přiznal Drogba.

Kvality afrického útočníka ocenil i Arsene Wenger, kouč Arsenalu, který svůj tým chválil a nemohl pochopit, že i po takové převaze prohrál 0:2. "Dominovali jsme hře, což mě docela překvapilo. Ale Drogba je samozřejmě dobrý útočník," prohlásil Wenger.

Chelsea zvýšila svůj náskok v čele tabulky na Arsenal na sedm bodů, před druhým Manchesterem City vede o čtyři body. "Je dobré mít před reprezentační přestávkou takový náskok, minule jsme prošli těžkým zápasem na City, ale teď jsme zase vyhráli. To je dobrý pocit," dodal stále s vážnou tváří Drogba.