Ujfalušiho potyčka se Schneiderem

Ujfalušiho potyčka se Schneiderem - Český obránce Hamburku Ujfaluši (vpravo) se při utkání s Leverkusenem popral se Schneiderem. Oba byli vyloučeni. | foto: Reuters

Domácí prohru Schalke pečetil Štajner

Berlín - Dortmund se dvě kola před koncem německé bundesligy vrátil na druhé místo zajišťující přímý postup do Ligy mistrů. Obhájce titulu vyhrál 4:1 nad Norimberkem, zatímco dosud druhý Stuttgart prohrál doma vlastním gólem s Brémami. Už jistý mistr Bayern vyhrál 6:3 v Berlíně nad Herthou. Mezi střelce se ve 32. kole zapsal dortmundský Kollern a Štajner z Hannoveru, jenž pomohl nováčkovi vyhrát na hřišti Schalke. Prvním sestupujícím se stala Chotěbuz, do druhé ligy ji poslala prohra s Mnichovem 1860.

Už jistý mistr Bayern Mnichov sice prohrával v Berlíně od páté minuty po nešťastném zásahu Michaela Ballacka, ale nakonec deklasoval domácí Herthu 6:3.

Prvním sestupujícím se stala Chotěbuz, která inkasovala třikrát na hřišti Mnichova 1860. Hostům chyběl Robert Vágner, jenž si v minulém utkání zranil koleno a sezona pro něj skončila.

Už jen zázrak by mohl v lize udržet Norimberk, který od debaklu v Dortmundu nezachránil ani dobrý výkon Davida Jarolíma. Na druhé straně byl vedle střelce Kollera, jenž dal už třináctou branku v tomto ligovém ročníku, vidět také tvůrce hry Tomáš Rosický, autor dvou gólových přihrávek.

Naopak Hannover se bezprostřednímu ohrožení vzdálil díky překvapivému vítězství na hřišti Schalke. Výhru 2:0 pojistil v 74. minutě Štajner, jeho krajan Kaufman se na hřišti objevil až v 90. minutě.

Obranné řady Hamburku v duelu s Leverkusenem předčasně opustil Tomáš Ujfaluši, který měl na starosti hostujícího Schneidera. V 54. minutě si oba vjeli do vlasů a byli vyloučeni. Hra v deseti šla lépe domácím, kteří nasázeli soupeři v závěrečné půlhodině tři góly. V předposlední brance měl prsty Milan Fukal, který posadil míč na hlavu Meijerovi.

Hamburk poskočil na čtvrté místo a může doufat v postup do Poháru UEFA, loňský finalista Ligy mistrů Leverkusen bude naopak bojovat o záchranu.

Existenčních potíží se v průběhu jara úspěšně zbavil Kaiserslautern, který v sobotu uhrál remízu 2:2 ve Wolfsburgu. Na první gól přihrál Sforzovi v páté minutě Vratislav Lokvenc.

Výsledky 32. kola:
Dortmund - Norimberk 4:1
(27. a 54. Ricken, 65. Reina, 68. Koller - 89. Čirič), Mnichov 1860 - Chotěbuz 3:0 (33. a 65. Schroth, 5. Šao Ťia-i), Hamburk - Leverkusen 4:1 (18. Barbarez, 55. Romeo, 90. Meijer, 90. Jacobsen - 88. Balitsch), Mönchengladbach - Rostock 3:0 (37. Demo, 63. Forssell, 77. Skoubo), Stuttgart - Brémy 0:1 (51. vlastní Marques), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 3:6 (59. z pen. a 88. Marcelinho, 5. vlastní Ballack - 19., 33. a 45. Elber, 22. a 23. Pizarro, 85. Ballack), Wolfsburg - Kaiserslautern 2:2 (18. a 57. Marič - 5. Sforza, 69. Mifsud), Schalke - Hannover 0:2 (60. Krupnikovic, 74. Štajner), Bielefeld - Bochum 1:3 (42. Wichniarek - 23. Freier, 71. T. Christiansen, 90. Buckley).

18. Chotěbuz 32 6 8 18 31:62 26

Fotbalisté Freiburgu si zajistili postup do první německé ligy, už dva týdny má prvoligovou jistotu také Kolín nad Rýnem. O třetí místo se ještě v závěru utkají Fürth, Frankfurt a Mohuč.

Výsledky - 32. kolo: Trevír - Braunschweig 0:1, Burghausen - Freiburg 1:2, Cáchy - Oberhausen 2:0, Karlsruhe - St. Pauli 1:1.
1. Kolín n.R.      32 18 11 3 62:40 65
2. Freiburg       32 19 7 6 53:28 64
3. Fürth            32 15 11 6 52:31 56
4. Frankfurt n.M. 32 15 11 6 51:30 56
5. Mohuč          31 17 5 9 52:33 56
6. Cáchy           32 13 9 10 53:42 48
7. Trevír            32 13 6 13 50:44 45
8. Duisburg       32 11 10 11 39:41 43