PŘEKONANÝ. Brankář Wrrderu Brémy Jiří Pavlenka v utkání na půdě Bayernu Mnichov čtyřikrát inkasoval. | foto: Reuters

Dvakrát Müller, dvakrát Lewandowski. Pavlenka dostal od Bayernu čtyři góly

• 9
Fotbalový brankář Brém Jiří Pavlenka nezabránil porážce na hřišti Bayernu Mnichov. V 19. kole německé ligy od favorita čtyřikrát inkasoval a Werder, za který odehrál druhý poločas také Theo Gebre Selassie, odjel s porážkou 2:4.

Přitom se Brémy ještě čtvrthodinu před koncem držely v Allianz Areně po vlastní brance domácího Süleho nadějnou remízu 2:2.

Rychlé góly Lewandowského a Müllera, kteří se postarali i o první dvě trefy Bayernu, však převážily zápasy na stranu domácích. Mnichov vyhrál 4:2 a tabulku vede před Leverkusenem, Schalke, Lipskem a Mönchengladbachem o šestnáct bodů. Werder je v sestupovém pásmu.

Od začátku sezony dal jen šestnáct branek, což je méně, než nastřílel sám Lewandowski z Bayernu. Jeho spoluhráč Müller vstřelil v neděli stou branku v německé lize.

Brankář Brém Jiří Pavlenka zasahuje proti Thomasu Müllerovi z Bayernu.

Schalke vedlo od 16. minuty, když se ve vápně zasekávačkou Pjaca zbavil obránce a překonal gólmana Tschaunera. Dvaadvacetiletý útočník, který v Gelsenkirchenu hostuje z Juventusu, proměnil svoji první střelu v bundeslize.

Hannover byl ale aktivnější a v závěru z tlaku vytěžil bod. Čtyři minuty před koncem vyrovnal Füllkrug, s devíti brankami nejlepší střelec týmu.

Fanoušci Schalke dali při utkání najevo svůj nesouhlas s přestupem Leona Goretzky, který v létě zamíří do Bayernu Mnichov jako volný hráč. Pískání doprovázelo každý záložníkův kontakt s míčem. Goretzka si svůj první ligový start v základní jedenáctce od 20. října příliš neužil a v 63. minutě ho trenér Tedesco vystřídal.

Nedělní výsledky 19. kola: Bayern Mnichov - Brémy 4:2 (41. a 84. Müller, 63. a 77. Lewandowski - 25. Gondorf, 74. vlastní Süle), Schalke - Hannover 1:1 (16. Pjaca - 86. Füllkrug).

FC Schalke 04 - Hannover 96 1:1 (1:0)

Branky: 16. Pjaca - 86. Füllkrug. Rozhodčí: Petersen – Emmer, Reichel. ŽK:58. Schöpf, 81. Naldo - 10. Korb.

FC Schalke 04 Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka (63. McKennie, 83. Stambouli), Meyer, Harit, Oczipka – Burgstaller, Pjaca (56. Embolo).

Hannover 96 Tschauner – Sorg, Sané, Anton – Korb (69. Harnik), Schwegler (80. Karaman), Fossum, Ostrzolek (85. Benschop) – Klaus, Füllkrug, Bebou.

Bayern Mnichov - Werder Brémy 4:2 (1:1)

Branky: 41. T. Müller, 63. Lewandowski, 76. Lewandowski, 84. T. Müller - 25. Gondorf, 74. Süle. Rozhodčí: Kampka – Kempter, Kempkes. ŽK:5. Bauer, 65. Bargfrede.

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Bernat – James Rodríguez, Javi Martínez (58. Arturo Vidal), Ribéry – Robben (58. Coman), Lewandowski (77. Wagner), T. Müller (C).

Werder Brémy Pavlenka – Bauer (46. Gebre Selassie), Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Bargfrede (80. Belfodil) – Gondorf (72. Kainz), Junuzović (C), Delaney, M. Eggestein – M. Kruse.