Julian Brandt, (vlevo) slaví svůj gól se spoluhráči z Dortmundu.

Julian Brandt, (vlevo) slaví svůj gól se spoluhráči z Dortmundu. | foto: AP

Pavlenkův náhradník trápil Dortmund, těsnou porážku Brém neodvrátil

• 1
Fotbalisté Dortmundu v předehrávce osmého kola německé ligy doma porazili Brémy 1:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Hostům chyběl zraněný brankář Jiří Pavlenka, jenž má od reprezentačního srazu problémy s přitahovači stehen. O vítězství favorizované Borussie rozhodl Julian Brandt ve svém jubilejním 300. bundesligovém utkání.

Domácí se v prvním poločase navzdory převaze neprosadili, několik dobrých zákroků předvedl gólman Zetterer. Hráči Dortmundu zahazovali šanci i po změně stran, ale v 67. minutě si na Canův pas mezi obránce naběhl Brandt a sám před brankou nezaváhal. V ligovém ročníku skóroval potřetí, ve 300 ligových zápasech dohromady zaznamenal 61 gólů.

Borussia už v závěru náskok neztratila a v sezoně domácí soutěže udržela neporazitelnost. Brémy nebodovaly potřetí za sebou a jsou na 14. místě.

Borussia Dortmund - Brémy 1:0 (0:0)

Branky: 67. Brandt. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.. ŽK:44. F. Nmecha - 61. Bittencourt, 75. Stage, 83. Veljković, 90+5. Deman, 90+5. Ducksch.

Borussia Dortmund Kobel – M. Wolf (62. Binsibajní), Hummels, N. Schlotterbeck, Ryerson – Malen (76. Sabitzer), F. Nmecha, Can (C), Reus (62. Reyna), Brandt (90. Adeyemi) – Füllkrug (77. Haller).

Brémy Zetterer – Friedl (C), Veljković, Jung (87. Borré) – Stage, Weiser, Deman, Bittencourt (68. Lynen), Schmid (81. Woltemade) – Kownacki (68. Njinmah), Ducksch.