Patrik Schick (vpravo) slaví svůj gól s lipskými spoluhráči Konradem Laimerem...

Patrik Schick (vpravo) slaví svůj gól s lipskými spoluhráči Konradem Laimerem (vlevo) a Timem Wernerem. | foto: Reuters

Schick se vrátil s gólem, který mu daroval brankář. Lipsko ale ztratilo

• 5
Chvíli to vypadalo, že při svém návratu do základní sestavy Patrik Schick zajistí Lipsku proti Hertě Berlín tři body. Jenže na jeho šťastný gól z druhého poločasu odpověděl v závěru z penalty Krzysztof Piatek, náhradník Vladimíra Daridy.

Lipsko, které dohrávalo poslední půlhodinu v oslabení, nepředběhlo v tabulce druhý Dortmund a zůstalo třetí. Hertha Berlín je desátá. Po dvou jednoznačných výhrách po koronavirové pauze poprvé ztratila.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna prohrávali s Herthou po necelých deseti minutách po gólu Marka Grujiče, za další čtvrthodinu ale vyrovnal Lukas Klostermann. Chvíle českého útočníka přišla v 68. minutě, kdy Lipsko hrálo pět minut bez vyloučeného Marcela Halstenberga. Schickovu střelu z hranice pokutového území sice Jarstein kryl, míč mu ale vypadl a nakonec skončil po nešikovném zásahu rukou za brankovou čárou.

Oslabený domácí tým v závěru výhru neudržel. V 82. minutě, kdy už Schick odpočíval na lavičce náhradníků, vyrovnal z pokutového kopu Krzysztof Piatek, který vystřídal v 71. minutě českého záložníka Vladimíra Daridu.

Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a v tabulce se díky premiérové výhře po restartu ligy posunul na sedmé místo. Od pohárových příček klub dělí tři body. Kolín hrál od 29. minuty v oslabení, po pěti minutách druhého poločasu ale šel do deseti i Hoffenheim. Hosté po hodině hry snížili na 1:3 a za další čtvrthodinu měli k dispozici pokutový kop, ten ale neproměnili a domácí už další komplikace nepřipustili.

V úterý si těsným vítězstvím na hřišti druhého Dortmundu upevnil první místo Bayern Mnichov a našlápl k mistrovskému titulu. Všechny zápasy se kvůli pandemi koronaviru hrají bez diváků.

Středeční výsledky 28. kola: Lipsko - Hertha Berlín 2:2 (24. Klostermann, 68. Schick - 9. Grujič, 82. Piatek z pen.), Augsburg - Paderborn 0:0, Düsseldorf - Schalke 2:1 (63. Hennings, 68. Karaman - 53. McKennie), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 3:1 (11. a 46. Baumgartner, 48. Zuber - 60. Kainz), Union Berlín - Mohuč 1:1 (33. Ingvartsen - 13. Baku).

RB Lipsko - Hertha BSC 2:2 (1:1)

Branky: 24. Klostermann, 68. Schick - 9. Grujić, 82. K. Piątek. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker. ŽK:45+4. Halstenberg - 42. Pekarík, 57. Torunarigha, 90+4. Cunha. ČK:63. Halstenberg.

RB Lipsko Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Olmo (58. Lookman), Sabitzer (C), Kampl, Nkunku (66. Angeliño) – Schick (79. Orban), Werner (79. H. Wolf).

Hertha BSC Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt (11. Mittelstädt) – Grujić, Skjelbred (77. Maier) – Lukebakio (71. Dilrosun), Darida (71. K. Piątek), Cunha – Ibišević (C) (78. Ngankam).

Přejít na on-line reportáž

TSG 1899 Hoffenheim - 1. FC Kolín nad Rýnem 3:1 (1:0)

Branky: 11. Baumgartner, 46. Baumgartner, 48. Zuber - 60. Kainz. Rozhodčí: Brych – Achmüller, Sinn. ŽK:3. Hübner, 28. Grillitsch, 45+2. Dabbur, 76. Nordtveit, 84. Bebou - 64. Jakobs. ČK:50. Hübner - 24. Bornauw.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Kadeřábek, S. Posch, Hübner (C), Zuber – Grillitsch (46. Rudy), Samassékou, Baumgartner (77. Geiger) – Skov, Dabbur (58. Bebou), Bruun Larsen (52. Nordtveit).

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn (C) – Ehizibue (32. Meré), Bornauw, Leistner, Schmitz (82. Hector) – Schirí, Rexhbecaj – Drexler (56. Kainz), Uth (82. Terodde), Jakobs – J. Córdoba (82. Modeste).

FC Augsburg - SC Paderborn 07 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:85. Gouweleeuw - 53. Gjasula.

FC Augsburg Luthe – Framberger, Jedvaj (76. Gouweleeuw), Uduokhai, Max (83. Lichtsteiner) – R. Khedira, Baier (C) (67. Gruezo) – Richter (67. Sarenren-Bazee), Löwen (76. Córdova), Vargas – Niederlechner.

SC Paderborn 07 Zingerle – Jans (88. Zolinski), Hünemeier (C), Schonlau, Collins – Antwi-Adjei, Gjasula (80. Sabiri), Vasiliadis (88. Ritter), Holtmann (63. Pröger) – Srbeny, Mamba (63. Michel).

1. FC Union Berlín - 1. FSV Mohuč 05 1:1 (1:1)

Branky: 33. Ingvartsen - 13. Baku. Rozhodčí: Schröder – Sather, Seidel. ŽK:20. Andrich, 78. Schlotterbeck, 90+2. Friedrich - 78. Boëtius, 89. Latza. ČK:42. Andrich.

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Subotić – Trimmel (C), Gentner, Andrich, Ryerson – Ingvartsen (74. Mees), Bülter (65. Prömel) – Andersson.

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Hack, Bruma, Niakhaté (C) – Baku, Barreiro, Malong Kunde (82. Latza), Boëtius – Awoniyi (63. Onisiwo), Quaison (73. Či Tong-won) – Mateta (82. Szalai).

Fortuna Düsseldorf - FC Schalke 04 2:1 (0:0)

Branky: 63. Hennings, 68. Karaman - 53. McKennie. Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen. ŽK:52. Sobottka, 80. Hoffmann, 90+3. Bodzek - 18. Burgstaller, 45. Kabak.

Fortuna Düsseldorf Kastenmeier – K. Ayhan, Hoffmann, Suttner (70. Gießelmann) – Zimmermann, Stöger, Sobottka (61. Bodzek), Valon Beriša (81. Morales), Thommy – Karaman, Hennings (C) (81. Skrzybski).

FC Schalke 04 Schubert – Kabak, Sané, Nastasić – Kenny, Schöpf, McKennie, Oczipka – D. Caligiuri (C) (74. Kutucu), Matondo (85. Todibo) – Burgstaller (74. Gregoritsch).