Serge Gnabry z Bayernu se trefuje do sítě Mohuče.

Serge Gnabry z Bayernu se trefuje do sítě Mohuče. | foto: Reuters

Na Bayernu padlo osm gólů. Leverkusen prohrál v Lipsku, Dortmund už je třetí

• 8
Bayern Mnichov ve 12. kole bundesligy rozstřílel fotbalisty Mohuče 6:2 a posunul se na první příčku neúplné tabulky před Union Berlín. Leverkusen s Adamem Hložkem a Patrikem Schickem prohrál v Lipsku 0:2. Borussia Dortmund zvládla souboj o umístění a porazila Frankfurt 2:1, díky čemuž se posouvá na třetí místo.

Lipsko šlo do vedení ve 32. minutě. Szoboszlai rozehrál přímý kop na Nkunkua, který se trefil hlavou. Francouzský útočník dal již devátý gól v soutěži a dotáhl se na nejlepšího bundesligového střelce Füllkruga z Brém. V závěru zápasu stvrdil vítězství Lipska Werner.

Adam Hložek hrál za hosty do 65. minuty, kdy ho vystřídal Patrik Schick.

Na vysoké výhře Bayernu se podílelo šest různých střelců. Gól a dvě asistenci si připsal Mané, který ve 43. minutě neproměnil pokutový kop, ale z dorážky gólmana Mohuče překonal a zvýšil na 3:0. Penaltovou příležitost dostali i hosté, Burkardt však neuspěl.

Borussii Dortmund poslal do vedení ve 21. minutě Brandt, jenž zakončil přihrávku Malena střelou, která prošla mezi nohama brankáře Trappa. Frankfurt odpověděl o pět minut později, Kamada tvrdou střelou z 20 metrů nedal gólmanovi Dortmundu šanci.

Po přestávce šli do vedení hosté, Bellingham ustál souboj se Silvou a překonal Trappa. V 57. minutě mohl vyrovnat Götze, překonal gólmana, ale z brankové čáry vykopl míč obránce Schlotterbeck. Dortmund je tak v tabulce třetí bod za druhým Unionem Berlín, jenž hraje v neděli proti Mönchengladbachu.

Koubek stále čeká na první výhru. Augsburg sice vedl od čtvrté minuty zásluhou Niederlechnera, o jedenáct minut později ale bylo vyrovnáno, když se prosadil hlavou Sosa. V závěru zápasu zařídil domácím tři body Anton.

Wolfsburg po třech remízách za sebou deklasoval Bochum 4:0, své první dva góly za domácí dal dvaadvacetiletý Nmecha.

Hrají také další dva němečtí účastníci Ligy mistrů. Dortmund bojuje o umístění ve Frankfurtu. Oba celky dělí v tabulce pouze jeden bod. Lépe je na tom čtvrtý Frankfurt s 20 body.

Výsledky 12. kola německé bundesligy: Bayern Mnichov - Mohuč 6:2 (5. Gnabry, 28. Musiala, 43. Mané, 58. Goretzka, 79. Tel, 86. Choupo-Moting - 45.+4 Widmer, 82. Ingvartsen), Lipsko - Leverkusen 2:0 (32. Nkunku, 83. Werner), Stuttgart - Augsburg 2:1 (15. Guirassy, 90.+1 Anton - 4. Niederlechner), Wolfsburg - Bochum 4:0 (27. a 58. Nmecha, 35. Baku, 80. Wind), Eintracht Frankfurt - Dortmund 1:2 (26. Kamada - 21. Brandt, 52. Bellingham).

18.Schalke1113711:266

Bayern Mnichov - 1. FSV Mohuč 05 6:2 (3:1)

Branky: 5. Gnabry, 28. Musiala, 43. Mané, 58. Goretzka, 79. Tel, 86. Choupo-Moting - 45+4. Widmer, 82. Ingvartsen. Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak. ŽK:88. Pavard - 34. Fernandes. Diváci: 75 000.

Bayern Mnichov Ulreich – Mazraoui, Upamecano, de Ligt (46. Pavard), Davies – Kimmich (C), Goretzka (60. Sabitzer) – Gnabry (60. Coman), Musiala (72. Gravenberch), Mané (76. Tel) – Choupo-Moting.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Fernandes (67. Bell), Hack, Caci – Widmer (C), Stach (62. Barkok), Barreiro, I Če-song (62. Fulgini), Martín – Burkardt (62. Ingvartsen), Onisiwo (76. Burgzorg).

RB Lipsko - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)

Branky: 33. Nkunku, 83. Werner. Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski. ŽK:35. Kampl, 76. Diallo, 86. Henrichs - 26. Tapsoba, 32. Hincapié. Diváci: 45598.

RB Lipsko Nyland – Henrichs, Simakan (46. Gvardiol), Orbán (C), Diallo, Raum (71. Halstenberg) – Kampl (46. Haidara), Szoboszlai (71. Olmo), Schlager – Nkunku (84. Silva), Werner.

Bayer Leverkusen Hrádecký (C) – Tah, Tapsoba, Hincapié – Fosu-Mensah (54. Frimpong), Andrich, Amiri (67. Palacios), Sinkgraven (65. Bakker) – Diaby, Hložek (65. Schick), Adli (77. Hudson-Odoi).

VfB Stuttgart - FC Augsburg 2:1 (1:1)

Branky: 15. Guirassy, 90+1. Anton - 4. Niederlechner. Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch. ŽK:90+5. Pfeiffer - 13. Gruezo, 78. Rexhbecaj.

VfB Stuttgart F. Müller – Ito, Anton (90+5. Stenzel), Zagadou – Silas (66. Tomás), Führich (76. Egloff), Endo (C), Ahamada, Sosa – Pfeiffer (90+5. Karazor), Guirassy.

FC Augsburg Koubek – Jensen, Bauer, Gouweleeuw (C), M. Pedersen (79. Uduokhai) – Vargas (25. Petkov, 90+2. Caligiuri), Gruezo (90+2. Maier), Rexhbecaj, Demirović – Niederlechner, Berisha.

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 4:0 (2:0)

Branky: 27. F. Nmecha, 35. Baku, 58. F. Nmecha, 80. Wind. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller. ŽK:24. Bornauw - 57. Heintz. Diváci: 24 037.

VfL Wolfsburg Casteels – Baku (81. Fischer), Bornauw, van de Ven, Otávio – F. Nmecha (73. Svanberg), Arnold (C), Gerhardt – J. Kamiński (81. Brekalo), L. Nmecha (73. Wind), Wimmer (67. Marmoush).

VfL Bochum Riemann – Soares, Heintz, Orděc (46. Ganvoula), Gamboa – Losilla (C), Stöger – Antwi-Adjei (74. Stafylidis), Förster (58. Zoller), Osei-Tutu (58. Holtmann) – P. Hofmann (74. Oermann).

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)

Branky: 26. Kamada - 21. Brandt, 52. Bellingham. Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth. ŽK:16. Pellegrini, 60. Lindström, 90+2. Rode, 90+5. Tuta, 90+5. Trapp - 66. Özcan, 70. Can, 82. Hummels, 90+5. Reyna, 90+5. Bellingham. Diváci: 50 400.

Eintracht Frankfurt Trapp – Tuta, Jakić, Ndicka – Ebimbe, Kamada (84. Borré), Rode /C/ (72. Sow), Pellegrini – Lindstrøm (77. Alario), Götze – Kolo.

Borussia Dortmund Kobel – Süle, Hummels /C/, Schlotterbeck, Hazard – Bellingham, Özcan – Adeyemi (69. Wolf), Brandt (61. Can), Malen (61. Reyna) – Moukoko (61. Modeste).