Bratislavské kluby nečekaně prohrály

B r a t i s l a v a - Nejedno překvapení přineslo 23. kolo slovenské fotbalové ligy. Vedoucí Inter podruhé v sezoně prohrál s Prešovem 1:2 a Slovan Bratislava podlehl na Tehelném poli Púchovu 1:3. Naopak poslední Dukla Trenčín vyhrála v Ružomberku 3:1. Inter zjistil, jak je zranitelný bez kanonýra Szilárda Németha, který kvůli zranění třísel nemohl v Prešově nastoupit. Od 24. minuty prohrávali hosté 0:1 po sólovém úniku Semana z poloviny hřiště. Druhý gól přidal záložník Loj prudkou střelou v šestnáctce. Bratislavané sice stačili v 61. minutě snížit hlavičkou Tomovčíka, ale na víc neměli.

Prvoligový nováček z Púchova poprvé naplno bodoval na hřišti soupeře. Na půdě druhého Slovanu se dvěma góly zaskvěl černý Středoafričan Lembakoali. Domácí, za které odehrál celý zápas český záložník Radim Nečas, odpověděli jen brankou slovenského reprezentanta Vitteka v 56. minutě.

O prohru třetího Ružomberku s posledním Trenčínem se nejvíce zasloužil dvěma góly Kusalík. Skóre otevřel v 43. minutě hostující Lubomír Knapp z Ostravy.

Petržalka porazila před rekordní návštěvou 8782 diváků Spartak Trnava 3:0. Již v 11. minutě nařídil rozhodčí Weiss penaltu za faul Hadvigera na pronikajícího Bédiho, kterou kapitán domácích a bývalý hráč Drnovic Kinder bezpečně proměnil. Na 2:0 zvýšil čtyři minuty před koncem poločasu Desiatnik. Výhru Petržalky pojistil v druhé minutě nastaveného času střídající Maixner.

Výsledky - 23. kolo
Tatran Prešov - Inter Bratislava 2:1 (24. Seman, 44. Loj - 61. Tomovčík), Slovan Bratislava - Matador Púchov 1:3 (56. Vittek - 34. z pen. a 53. Lembakoali, 47. Perniš), SCP Ružomberok - Dukla Trenčín 1:3 (70. Hellebrand - 63. a 78. Kusalík, 43. Knapp), Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 3:0 (12. Kinder z pen., 41. Desiatnik, 90. Maixner)

1. Inter             23 18   3    2 48:14   57
2. Slovan          23 14   6    3  53:27   48
3. Ružomberok 23 10   4    9  31:34   34
4. Petržalka      23 8    7    8  37:40   31
5. Prešov          23 8     6    9  31:30   30
6. Púchov         23  6   8    9    25:29  26
7. Žilina            23  6    7   10   26:33  25
8. Trnava         23  6     6   11  23:38  24