Brankář Macho nepustil Liverpool do čela

• 14
Londýn - Fotbalisté Arsenalu londýnském derby s Tottenhamem zazářili a po vítězství 3:0 se usadili na čele anglické ligy. Sesadit je mohl v neděli Liverpool, ale v dohrávce se Sunderlandem nedokázal dát gól a po bezbrankové remíze ztrácí na obhájce titulu jeden body. Třetí zůstala Chelsea, které k úspěchu nad Middlesboughem stačila jediná povedená střela Nigérijce Babayara. Manchester City po slavné výhře v městském derby nad United procitl ze sna a daroval výhru Charltonu, který se tím vymanil ze sestupového pásma.

Liverpool měl výraznou převahu a v prvním poločase vyslal na soupeřovu branku 13 střel. Žádná se však neujala, včetně hlavičky Michaela Owena, kterou brilantním zákrokem zneškodnil výborně hrající rakouský gólman Sunderlandu Jürgen Macho. Domácí měli navrch i ve druhé půli, ale Macho odolával a šest minut před koncem ho při dalším Owenově pokusu zastoupil na brankové čáře obránce George McCartney.

Do zápasu nastoupil od začátku i Šmicer, ale v 67. minutě byl střídán. Baroš se tentokrát z lavičky náhadníků do hry nedostal.

Manchester United uhrál na hřišti předposledního West Hamu jen remízu 1:1. Hostující tým, který se musel obejít bez zraněného Davida Beckhama, sice vedl od 37. minuty po gólu Ruuda van Nistelrooije 1:0, čtyři minuty před koncem mu ale radost ze tří bodů sebral přesnou trefou Jermain Defoe. Tomáš Řepka v obraně West Hamu chyběl.

Arsenal se zřejmě až po necelém měsíci otřepal ze špatné říjnové formy a soupeři nastřílel tři branky, což se mu povedlo poprvé po pěti ligových zápasech. Místo zraněného Seamana v brance znovu zaskočil Švéd Shaaban a opět udržel čisté konto.

Cestu za přesvědčivým vítězstvím navíc obhájcům titulu ulehčil záložník Tottenhamu Davies, který nasbíral dvě žluté karty po pouhých 27 minutách. Gólové trefy pak obstarali Francouzi Henry a Wiltord a Švéd Ljungberg.

Newcastle proti Southamptonu zaspal úvod, ale poté se stejně jako v Lize mistrů semkl a skóre otočil. Diváci se v sobotu nedočkali gólu pouze na stadiónu West Bromwiche, ale nakonec za to byli rádi. V 74. minutě šel na penaltu hostující Dublin, ale gólman Hoult jeho úmysl vystihl.

Výsledky - 14. kolo: Liverpool - Sunderland 0:0, Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 3:0 (14. Henry, 55. Ljungberg, 71. Wiltord), Chelsea Londýn - Middlesbrough 1:0 (47. Babayaro), Manchester City - Charlton 0:1 (79. Bartlett), Newcastle - Southampton 2:1 (41. Ameobi, 54. Hughes - 2. Beattie), West Bromwich - Aston Villa 0:0, Leeds - Bolton 2:4 (4. Smith, 84. Kewell - 3. a 90. Pedersen, 80. Djorkaeff, 89. Ricketts z pen.), Blackburn - Everton 0:1 (19. Campbell), Birmingham - Fulham 0:0, West Ham - Manchester United 1:1 (86. Defoe - 37. van Nistelrooij).