Brankář Čech označen hráčem zápasu

Paříž - Potřetí v řadě remizovali fotbalisté Rennes na domácím stadionu, tentokrát pro ně ale nerozhodný výsledek není ztrátou dvou bodů. Proti Lille dohrávali bez dvou vyloučených hráčů a v závěru utkání je při drtivém náporu soupeře výrazně podržel brankář Petr Čech.

"Přišli jsme o dva body," konstatoval po zápase Claude Puel, trenér Lille. "Nedokázali jsme vytěžit nic z příznivého vývoje zápasu, kdy jsme od vyrovnání na 2:2 hráli ještě téměř dvacet minut proti devíti!"

Rennes i v deseti dokázalo nejprve otočit nepříznivé skóre z 0:1 na 2:1, pak ale po druhé červené kartě Lille v 71. minutě vyrovnalo.

Že se Lille v dvojnásobné přesilovce nedokázalo podruhé prosadit, na tom má velký podíl právě Petr Čech. V posledních minutách zápasu předvedl několik vyjímečných zákroků.

V samotném závěru oslabená obrana Rennes nabídla Lille ještě jednu obrovskou šanci, k brance Petra Čecha s míčem mířil osamocený útočník Mančev.

Bulharský útočník byl autorem obou gólů v zápase, ve 32. minutě tvrdou ránou propálil Čecha poprvé, druhou branku přidal pohotovou střelou bez přípravy v 71. minutě.

Hattricku se ale nedočkal, Petr Čech včas vyběhl a zmenšil střelecký úhel. Mančev tváří v tvář českému gólmanovi netrefil branku.

Český reprezentační brankář si za sobotní výkon ve třináctém kole francouzské ligy vysloužil na desetibodové stupnici vysokou známku sedm. Stejné nebo lepší ohodnocení se v dosud odehraných zápasedch dostalo jen třem hráčům.

Z hodnocení zápasu Rennes - Lille tak Čech vyšel jako hráč zápasu: příblížili se mu jen střelci branek. Známku šest a půl dostal jen jeho spoluhráč Alexander Frei, autor vyrovnávacího gólu, a bulharský útočník Vladimír Mančev. Ten nyní s osmi góly vede tabulku střelců francouzské ligy.