Lisandro Lopez (vlevo) z Lyonu fauluje Florenta Balonta z Lille | foto: AP

Bordeaux podlehlo v Paříži, vedoucí Marseille obhájci titulu uniká

• 0
Fotbalisté Marseille v dohrávce 32. kola francouzské ligy porazili Nice 4:1 a jsou v čele tabulky o dva body před Auxerre. Mistrovské Bordeaux opět podlehlo a i když má proti lídrovi zápas k dobru, šance na titul mu pomalu utíká.

Mistr po porážce v 32. kole v Paříži z posledních šesti zápasech zvítězil jen jednou a je až pátý. Má však dvě utkání k dobru, která si odložil kvůli Lize mistrů.

Zápas v Paříži výrazně ovlivnila situace ze 31. minuty, kdy byl vyloučen za faul mimo pokutové území brankář Bordeaux Ramé.

Domácí početní výhodu využili a po brankách Armanda z 35. a Erdinga ze 74. minuty si vypracovali dvoubrankové vedení. Hostující obránce Sané sice deset minut před koncem snížil, ale útočník Hoarau za šest minut pojistil domácí vedení. Girondins nepomohl k bodům ani záložník Jaroslav Plašil, který odehrál celý zápas.

Nice odolávalo Marseille téměř celý první poločas, pak se však začala prosazovat výrazná útočná síla domácích. Skóre otevřel Koné a po změně stran navýšili náskok Mbia, Valbuena a Diawara.

Třetí Lyon ztrácí na Marseille již čtyři body a má o odehrané utkání více. Krok s Marseille ztratil poté, co dnes jen remizoval 1:1 s Lille. To dokonce vedlo po gólu Fraua, pak však přišlo o vyloučeného Costu a Cris vzápětí srovnal. O šanci na otočení skóre Lyon připravilo vyloučení Gonalonse.

Francie zná prvního sestupujícího z fotbalové ligy. Grenoble začal ročník deseti porážkami a z mizerného startu se už neprobral. V 32. kole podlehl v Toulouse a ve zbývajících šesti zápasech se už nemůže dostat na nesestupovou příčku.

Grenoble, klub s japonskými vlastníky, prohrál třiadvacáté ligové utkání v sezoně, doplatil i na finanční problémy. Kvůli nim by mohl být dokonce přeřazen do třetí ligy.

Výsledky 32. kola: Le Mans - Montpellier 2:2 (1. a 70. Lamah - 12. Ait Fana, 34. Camara z pen.), Lens - Boulogne-sur-Mer 3:0 (33., 50. a 66. Maoulida ), Lorient - Rennes 1:1 (13. Diarra - 42. Danze), Monako - Valenciennes 2:1 (61. Nené, 78. Maazou - 37. Biševac), Sochaux - St. Etienne 0:2 (42. Perrin, 64. Bergessio), Toulouse - Grenoble 4:0 (65. a 75. Tabanou, 9. Machado, 85. Gignac), Paris St. Germain - Bordeaux 3:1 (35. Armand, 74. Erding, 86. Hoarau - 80. Sané), Lyon - Lille 1:1 (71. Cris - 62. Frau), Nancy - Auxerre 0:1 (87. Niculae).