Bayern slaví mistrovský titul

Bayern slaví mistrovský titul - Fotbalisté mnichovského Bayernu slaví zisk dalšího mistrovského titulu. | foto: Reuters

Bayernu stačila remíza k zisku dvacátého titulu

• 4
Berlín - Německý titul obhájili fotbalisté Bayernu Mnichov, kterým k mistrovské jistotě v předposledním kole bundesligy stačila i remíza 1:1 v Kaiserslauternu. Poslední pronásledovatel Hamburk byhořel v v Berlíně, kde při hře v početní převaze dvakrát inkasoval a prohrál 2:4. A protože Brémy rozstřílely Kolín 6:0, je v ohrožení i stříbrná příčka Hamburku.

Bayern má v čele tabulky nedostižný náskok šesti bodů a navíc se stal prvním týmem v historii, který obhájil double, tedy triumf v lize i Německém poháru.

Přitom ještě v polovině sobotních zápasů 33. kola bundesligy se schylovalo k dramatickému závěrečnému kolu. Bayern v Kaiserslauternu od 26. minuty prohrával a vytrvalý tlak stále nevedl ke gólu. Naopak Hamburk na hřišti Herthy Berlín dvakrát vedl, o přestávce to bylo 2:1.

Pak se vše otočilo ku prospěchu bavorského velkoklubu. Jednadvacetiletý talent Ottl dorážkou po rohovém kopu zajistil Bayernu poslední chybějící bod na cestě za dvacátým titulem v historii klubu. Navíc Hamburk se začal v hlavním městě potápět.

Přitom za stavu 2:2 ztratila Hertha vyloučeného Neuendorfa, který dostal v 59. minutě druhou žlutou kartu. Oslabení Berlíňané však dali v rozmezí tří minut dva góly a zápas definitivně rozhodli.

Takový vývoj velmi vyhovoval Brémám, které se snaží sesadit Hamburk z druhého místa a zajistit si tak přímý postup do Ligy mistrů. Kolínu nad Rýnem nastřílely šest branek a v tabulce ztrácejí jediný bod.

Souboj o stříbrnou příčku bude mít strhující finále, oba rivalové nastoupí příští sobotu proti sobě. Hrát se bude v Hamburku a domácím stačí i remíza.

Jan Koller

Osmdesát tisíc diváků v Dortmundu tleskalo českému útočníkovi Janu Kollerovi, který po sezoně v klubu definitivně končí. Při posledním utkání před domácím publikem dostal kytici a pozdravil fanoušky.

Potom si však sedl na lavičku náhradníků, odkud sledoval první poločas zápasu s Frankfurtem. Za bezbrankového stavu nastoupil hned po přestávce a připojil se k Rosickému, jenž hrál už od začátku.

Žlutočerným se zápas nepovedl, remízu 1:1 s Frankfurtem jim zajistil až tři minuty před koncem Gambino. Dortmund se definitivně připravil o naději postoupit do Poháru UEFA.

Dramatický závěr mělo utkání v Leverkusenu, kde Berbatov z penalty v 90. minutě strhl vedení na stranu domácích, ale Kiessling z Norimberku ještě stačil vyrovnat.

Výsledky - 33. kolo:
Leverkusen - Norimberk 2:2
(49. a 90. z pen. Berbatov - 36. Mnari, 90.+2 Kiessling), Mönchengladbach - Hannover 2:2 (77. Jansen, 83. Sonck - 13. Mertesacker, 89. Vinicius), Dortmund - Frankfurt 1:1 (87. Gambino - 54. Čcha Tu-i), Kaiserslautern - Bayern Mnichov 1:1 (26. Altintop - 68. Ottl), Stuttgart - Wolfsburg 2:1 (17. Ljuboja, 70. Gentner - 5. Menseguez), Mohuč - Schalke 1:0 (16. Auer), Bielefeld - Duisburg 0:2 (60. An Čung-hwan, 82. Caligiuri), Brémy - Kolín n. R. 6:0 (11. a 26. Borowski, 20. a 75. Klose, 50. a 70. Klasnič), Hertha Berlín - Hamburk 4:2 (14. Zecke, 56. Madlung, 69. Kovač, 72. Pantelič - 10. Trochowski, 19. Lauth).