Thomas Müller (vlevo) s Joshuou Kimmichem po zápase děkují fanouškům a oslavují...

Thomas Müller (vlevo) s Joshuou Kimmichem po zápase děkují fanouškům a oslavují těsné vítězství 3:2 nad Kolínem. | foto: Reuters

Bayern zvládl přestřelku s Kolínem a má první výhru, dva góly dal Gnabry

• 2
Fotbalisté Bayernu Mnichov po remíze v Mönchengladbachu poprvé v nové sezoně bundesligy vyhráli (3:2), v duelu proti Kolínu nad Rýnem se dvakrát trefil Serge Gnebry.

V mnichovské Allianz Areně padly všechny branky ve druhém poločase. Domácí poslal do vedení v 50. minutě nejlepší bundesligový střelec posledních čtyř sezon Lewandowski. Poté zvýšil Gnabry, jenže hosté v rozmezí 60. až 62. minuty srovnali.

Výhru Bayernu, který v úterý získal německý Superpohár, zařídil v 71. minutě povedenou ranou Gnabry. Německý reprezentant vstřelil Kolínu alespoň dva góly v jednom ligovém utkání už počtvrté v kariéře.

Bayern, který obhajuje titul, vstoupil do sezony nerozhodným výsledkem s Mönechangladbach (1:1), následně v týdnu porazil v zápase o německý Superpohár konkurenční Dortmund (3:1).

První soutěžní domácí utkání zažil nový trenér Julian Nagelsmann, pořád teprve čtyřiatřicetiletý kouč má za sebou úspěšné štace v Hoffenheimu i Lipsku.

Mimochodem Hoffenheim: v neděli nenavázal na úvodní výhru 4:0 v Augsburgu a doma remizoval s Unionem Berlín 2:2.

Hosty poslal do vedení v 10. minutě Giesselmann. Během 14. až 30. minuty domácí otočili skóre. Nejprve se prosadil Akpoguma a po něm Bruun Larsen. Krátce po změně stran stanovil konečné skóre Awoniyi. V nastavení obdržel druhou žlutou kartu hostující kapitán Friedrich.

Nedělní zápasy 2. kola: Hoffenheim - Union Berlín 2:2 (14. Akpoguma, 30. Bruun Larsen - 10. Giesselmann, 47. Awoniyi), Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 3:2 (59. a 71. Gnabry, 50. Lewandowski - 60. Modeste, 62. Uth).