Patrik Schick z Leverkusenu se snaží prosadit v utkání proti Bayernu.

Patrik Schick z Leverkusenu se snaží prosadit v utkání proti Bayernu. | foto: AP

Bayern v předehrávce rozdrtil Leverkusen, u debaklu byli i Schick a Hložek

• 24
Fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří v úterý v Lize mistrů vyzvou Viktorii Plzeň, v páteční předehrávce 8. kola bundesligy deklasovali Leverkusen 4:0. V dresu hostů do hry zasáhli oba čeští reprezentanti. Patrik Schick šel ze hřiště v 61. minutě, Adam Hložek naskočil na poslední čtvrthodinu.

Bayern uspěl po čtyřech zápasech bez vítězství, Leverkusen nevyhrál počtvrté za sebou a o víkendu může klesnout na sestupovou 17. příčku.

Bayern, který naposledy před reprezentační pauzou prohrál 0:1 s Augsburgem, rozhodl zápas už v prvním poločase třemi góly. Skóre otevřel ve třetí minutě Sané po přihrávce Musialy, který po čtvrthodině prudkou střelou k tyči překonal gólmana Hradeckého znovu. S pěti zásahy po osmi kolech je devatenáctiletý talent nejlepším střelcem Bayernu v tomto ligovém ročníku.

V závěru prvního poločasu nechala obrana hostů na hranici velkého vápna příliš času a prostoru Manému, který zvýšil na 3:0 další přesnou ranou k tyči. Po necelé hodině hry se Mané trefil znovu, ale videorozhodčí jeho gól zrušil kvůli předchozímu faulu De Ligta.

Vzápětí opustil hřiště Schick, Hložek se dostal do hry v 75. minutě. Debakl Leverkusenu v samém závěru dokonal Müller poté, co brankář Hradecky uklouzl při rozehrávce a záložník Bayernu se snadno dostal k míči.

Předehrávka 8. kola: Bayern Mnichov - Leverkusen 4:0 (3. Sané, 17. Musiala, 39. Mané, 84. Müller).