Milan Baroš se po třech týdnech vrátil na trávník, ale zřejmě si zranění obnovil. | foto: Michal Růžička, MAFRA

Baroš se vrátil po zranění a dal dva góly, kouč Jarolím začal na Slovensku výhrou

• 12
Fotbalový útočník Milan Baroš už je zdravý a střílí góly. V osmém kole turecké ligy však jeho dvě branky mužstvu nic nepřinesly, Galatasaray překvapivě prohrál s Ankaragücü 2:4.

Turecko

Baroš se kvůli svalovému zranění omluvil z nedávných kvalifikačních zápasů, pět dní po české výhře v Lichtenštejnsku už naskočil za svůj klub. Po třítýdenní pauze se mezi střelce zapsal hned dvakrát a s celkově šesti zásahy se dělí o druhé místo v tabulce střelců.

Baroš se zranil v závěru září při ligovém utkání s Büyüksehirem, v němž předtím zaznamenal hattrick. Kvůli zranění pak přišel i o reprezentační dvojzápas se Skotskem a Lichtenštejnskem. Rekonvalescence však proběhla rychleji, než se čekalo, a již v prvním utkání po reprezentační pauze mohl český útočník nastoupit v základní sestavě.

Pro Galatasaray se však zápas nevyvíjel dobře a krátce po změně stran prohrával už o dvě branky. Pak sice Baroš snížil, jenže vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok Šesták. Navíc brankář Galatasaraye dostal červenou kartu.

Ani to však Barošovi nezabránilo, aby znovu snížil a vykřesal pro domácí naději, ta však zůstala nevyužita. I proto, že Baroš musel vystřídat, jelikož kvůli bolestem nemohl pokračovat. Zda se znovu zranil, zatím není známo. Ale při odchodu do kabiny se držel za stehno. V sestavě vítězů odehrál celé utkání další český reprezentant Jan Rajnoch.

Výsledky 8. kola: Genclerbirligi - Antalyaspor 2:3, Kasimpasa - Trabzonspor 0:7, Kayserispor - Sivasspor 4:1, Galatasaray - Ankaragücü 2:4 (za domácí oba góly Baroš), Eskisehirspor - Büyüksehir 1:0, Gaziantepspor - Bucaspor 2:0, Besiktas - Manisaspor 2:3, Bursaspor - Karabükspor 2:2, Konyaspor - Fenerbahce 1:4.

Slovensko

Fotbalový trenér Karel Jarolím začal ve slovenské lize vítězstvím, Slovan Bratislava zdolal domácí Košice 2:1. Byla to jeho první výhra venku.

Jarolím podepsal se Slovanem dvouletý kontrakt ve středu, dva týdny po svém odchodu z pražské Slavie.

Na hřišti Košic však jeho noví svěřenci nezačali dobře a od 23. minuty prohrávali po brance z penalty. Hosté dokázali na nepříznivý vývoj rychle zareagovat a za deset minut vyrovnal bývalý sparťanský záložník Igor Žofčák.

Hráči Slovanu mohli otočit zápas ještě před přestávkou, ale útočník Juraj Halenár neproměnil pokutový kop. Hosté se tak vítězného gólu dočkali až v 63. minutě po trefě útočníka Filipa Šeba. Celý zápas odehrál v dresu bratislavského mužstva i český obránce Radek Dosoudil.

Zápas Senica - Trnava, ve kterém hosté brankami v předposlední minutě a v nastavení otočili skóre na 2:1, provázely nepokoje fanoušků. V sektoru hostů plály ohně a docházelo k výtržnostem, zasahovat museli i těžkooděnci. Utkání bylo několikrát přerušeno. Jednou kvůli dýmovnici hozené z domácího kotle, v závěru pak kvůli hostujícím chuligánům, kteří po každém vstřeleném gólu vtrhli na hřiště. Ačkoliv v druhém případě poslal rozhodčí hráče do šatny, nakonec se zápas dohrál.

Výsledky 12. kola: Košice - Slovan Bratislava 1:2 (23. Milinkovič z pen. - 33. Žofčák, 63. Šebo), Prešov - Ružomberok 1:1 (39. Papaj - 16. Ďubek), Zlaté Moravce - Žilina 0:4 (15., 19. a 75. Majtán, 73. Zošák), Dubnica - Nitra 1:1 (58. Gorelka - 38. Hodúr z pen.), Dunajská Streda - Banská Bystrica 0:0, Senica - Trnava 1:2 (13. Smetana - 89. Gross, 90.+1 Bicák).

Švýcarsko

Fotbalisté Lausanne nezopakují finálovou účast z minulého ročníku Švýcarského poháru, neboť vypadli po domácí prohře 0:2 s Bellinzonou již ve 2. kole. Pro druholigový celek z Lausanne, jenž se ve čtvrtek střetne se Spartou v Evropské lize, to znamená, že si v příštím ročníku evropskou soutěž nezahraje. Podobný osud v domácím poháru stihl i Pražany, kteří minulý týden vypadli na penalty se Sokolovem.

Skóre utkání otevřel bývalý reprezentant Mauro Lustrinelli, který působil v minulosti i ve Spartě, dvě minuty před koncem pojistil hostům postum
Feltscher. Za prvoligovou Bellinzonu nastoupil i další bývalý sparťan Pavel Pergl.

Kouč Lausanne Martin Rueda při generálce na pražský zápas využil sestavu: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Celestini, Marazzi, Tosi, Avanzini - Roux, Silvio.

Skotsko

Výsledky 8. kola: Aberdeen - Heart of Midlothian 0:1, Glasgow Rangers - Motherwell 4:1, Hibernian - Kilmarnock 2:1, Inverness - St. Johnstone 1:1, St. Mirren - Hamilton 2:2, Dundee United - Celtic Glasgow 1:2.

Rusko

CSKA Moskva si dál udržuje teoretickou šanci na titul. Ve 24. kole zvítězil 3:0 na hřišti Grozného a vyhrál desátý z posledních jedenácti soutěžních zápasů, naopak Groznyj poprvé v sezoně prohrál doma. Soupeř pražské Sparty ve skupině Evropské ligy však nadále ztrácí osm bodů na vedoucí Petrohrad. Oba týmy ještě čeká osm zápasů.

CSKA mělo razantní vstup do utkání a Doumbia už ve 2. minutě nastřelil konstrukci branky. Všechno si ale vynahradil v 18. minutě, kdy po rohovém kopu vstřelil vedoucí gól.

Pak však začali domácí potvrzovat, že na svém hřišti nehodlají rozdávat body, a vytvořili si hned několik šancí. Především Lachijalov byl blízko vyrovnání, jeho pokutový kop však rozhodčí neuznal za předčasné vběhnutí hráčů do šestnáctky a opakovaný pokus zneškodnil brankář Akinfejev.

Ten podržel hosty i dalšími dobrými zákroky a měl velkou zásluhu na výhře, kterou v závěru potvrdili kanonýr Vágner Love a Japonec Honda. Trenér Leonid Sluckij do utkání nasadil sestavu: Akinfejev - Nababkin, Ignaševič, A. Berezuckij, V. Berezuckij - Tošič (61. Honda), Mamajev, Šemberas, Dzagojev (65. González) - Doumbia (79. Necid), Vágner Love.

Výsledky 24. kola: Tomsk - Saturn MO 2:2, Petrohrad - Perm 2:0, Kazaň - Rostov na Donu 2:1, Groznyj - CSKA Moskva 0:3, Dynamo Moskva - Machačkala 4:0, Samara - Novosibirsk 1:1, Lokomotiv Moskva - Nalčik 1:0.

Rakousko

Výsledky 11. kola: Sturm Štýrský Hradec - Ried 0:1, Linec - Wiener Neustadt 2:1, Rapid Vídeň - Wacker Innsbruck 1:1, Salcburk - Kapfenberg 0:2, Mattersburg - Austria Vídeň 0:3.

Belgie

Výsledky 11. kola: Beerschot - Lierse 1:1, Charleroi - Lokeren 1:2, Eupen - St. Truiden 6:0, Gent - Kortrijk 2:0, Westerlo - Mechelen 1:1, Genk - Standard Lutych 4:2, Cercle Bruggy - Anderlecht 1:0.

Nizozemsko

Výsledky 9. kola: Ajax Amsterdam - Breda 3:0, Haag - Excelsior Rotterdam 2:1, Utrecht - Graafschap 2:2, Venlo - Alkmaar 0:1, Feyenoord Rotterdam - Twente Enschede 0:1, Groningen - Heerenveen 1:0, Roda Kerkrade - Arnhem 4:1, Tilburg - PSV Eindhoven 2:4, Almelo - Nijmegen 3:2.