Zlatan Ibrahimovic rozhodl derby. V prvním poločase totiž proměnil penaltu.

Zlatan Ibrahimovic rozhodl derby. V prvním poločase totiž proměnil penaltu. | foto: AP

Barcelona zůstává bez porážky, Real zvládl přestřelku ve Valencii

• 3
Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pokračují ve skvělých výkonech. Ve 14. kole porazili v městském derby Espaňol 1:0. Pět bodů na ně nadále ztrácí Real Madrid, který vyhrál ve Valencii 3:2.

Real, který se musel obejít bez zraněného Kaká a distancovaného Ronalda, může za tři body vděčit hlavně argentinskému útočníkovi Higuaínovi, jenž vstřelil dva góly. Vítěznou branku dal obránce Garay. V dresu Valencie se prosadili Villa a Joaquín.

Madridský tým si tak drží druhou příčku. Na vedoucí Barcelonu ztrácí pět bodů, ale odehrál o jeden zápas míň.

Vítězství Barcelony v derby zajistil v prvním poločase Ibrahimovic, který se trefil z penalty. Švédský útočník v lize vstřelil už jedenáctý gól. Prosadil se tvrdou střelou do horního růžku.

Barcelona si tak před odjezdem na mistrovství světa klubů upevnila vedení v tabulce.

Svěřenci trenéra Guardioly, kteří vyhráli šesté soutěžní utkání za sebou, si poradili i bez zraněné argentinské hvězdy Messiho. Držitele Zlatého míče za rok 2009 nepustilo do zápasu zranění kotníku ze středečního zápasu Ligy mistrů s Dynamem Kyjev. -čtěte V Kyjevě pořádali hon na hvězdného Messiho. A po gólu ho zranili

Druhému barcelonskému týmu se naopak zle nedaří. Popáté za sebou v domácí soutěži prohrál a nevstřelil branku.

Villarrealu si výhrou 2:1 na hřišti Atlétika Madrid připsal si první venkovní vítězství v sezoně španělské ligy, když předchozích pět zápasů prohrál. Villarreal tak potvrdil, že se pomalu dostává z krize, naopak Atlétiku se nadále nedaří a má náskok jediného bodu
na sestupové příčky.

Domácí přitom měli slibnou první půli. Stejně jako v předchozích dvou zápasech pozorně bránili a v 37. minutě se ujali vedení po Simaově gólu.

Jenže po změně stran hosté zabrali. Nejprve Torrijos hlavou srovnal a v poslední minutě strhl Llorente výhru na stranu Villarrealu.
Celé utkání v dresu Atlétika, které z posledních osmi ligových zápasů získalo jen sedm bodů, odehrál i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Výsledky 14. kola: Zaragoza - Bilbao 1:2 (90.+2 Diogo - 61. San José, 81. Susaeta), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 1:0 (39. Ibrahimovic z pen.), Valencie - Real Madrid 2:3 (60. Villa, 80. Joaquín - 54. a 65. Higuaín, 83. Garay), Almería - La Coruňa 1:1 (58. K. Uche - 74. Alvaréz), Getafe - Tenerife 2:1 (38. a 69. Albin - 82. Hens), Pamplona - Mallorca 0:1 (61. Castro), Santander - Xerez 3:2 (26. Lacen, 50. Arena, 83. Geijo - 3. Bermejo, 70. Antonito), Valladolid - Málaga 1:1 (69. Nivaldo - 34. Duda), Atlético Madrid - Villarreal 1:2 (36. Simao - 49. Torrijos, 90. J. Llorente), Gijón - FC Sevilla 0:1 (9. Kanouté).