DALŠÍ VÝHRA. Barcelona si drží první místo. | foto: AP

Barcelona smetla čtyřmi góly Mallorku, o bod za ní se drží Real

• 1
Stále bez porážky a pořád v čele tabulky. Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pokračují v cestě za obhajobou titulu. V 10. kole porazili Mallorku 4:2. V městském derby Real Madrid přehrál Atlético.

Barcelona se dostala do vedení už v 11. minutě, kdy se po přihrávce Ibrahimovice trefil Pedro. Za osm minut vyrovnal obránce Nunes. Vedení vrátil domácím ve 40. minutě druhou brankou v zápase Pedro, který překonal pohotového hostujícího brankáře až ze třetí dorážky.

Těsně před přestávkou zvýšil náskok katalánského klubu Henry, jenž vstřelil první soutěžní branku v sezoně. Tři minuty před koncem zápasu proměnil penaltu střídající Messi a sedmým ligovým gólem se dotáhl na svého spoluhráče z útoku Ibrahimovice. Definitivní podobu výsledku dal v nastaveném čase hostující Keita.

Jediný bod za Barcelonou zůstává Real Madrid, který vedl v městském derby nad Atlétikem Madrid už 3:0, ale po vyloučení obránce Ramose si situaci zbytečně zkomlikoval. Hosté ovšem na víc než snížení na 2:3 neměli.

Real s městským rivalem neprohrál už deset let. Celý zápas v dresu poraženého celku odehrál český obránce Tomáš Ujfaluši.

La Coruňa zvítězila na hřišti Getafe 2:0, přestože dohrávala zápas bez dvou vyloučených hráčů.

Skóre otevřel ve 13. minutě přesnou hlavičkou útočník Mista. Už během prvního poločasu přišli hosté o Rikiho, který dostal během šesti minut dvě žluté karty. I v oslabení ale dokázali fotbalisté La Coruňi náskok zdvojnásobit, když se po hodině hry prosadil obránce Filipe.

V závěru byl rovněž po dvou žlutých kartách vyloučen i záložník Sergio González, ale Deportivo dvoubrankové vedení udrželo.

Hráči Valencie si po překvapivé bodové ztrátě za remízu 2:2 v Evropské lize na hřišti Slavie Praha spravili chuť ligovým vítězstvím 3:1 nad Zaragozou. Valencie o své výhře rozhodla už v první půli, ve které se prosadili obvyklí střelci Juan Mata, David Villa a Pablo Hernandéz. Pro Villu to byl už osmý gól sezony a vede tak tabulku
střelců.

V překvapivě dobrých výkonech pokračují fotbalisté Gijónu. Celek, který v minulé sezoně skončil jen bod nad sestupovými příčkami, je po dnešní výhře 1:0 nad Espaňolem Barcelona už na sedmém místě tabulky se ztrátou jediného bodu na pohárové příčky. O jediný gól se již v druhé minutě postaral Bilič.

Výsledky 10. kola: Getafe - La Coruňa 0:2 (13. Mista, 58. Filipe), Tenerife - Málaga 2:2 (18. Martinez, 27. Alfaro - 29. Edinho, 77. López), FC Barcelona - Mallorca 4:2 (11. a 40. Pedro, 43. Henry, 87. Messi z pen. - 19. Nunes, 90.+2 Keita), Almería - Pamplona 2:0 (1. vlastní Josetxo, 90. Uche), Gijón - Espaňol Barcelona 1:0 (2. M. Bilič), Santander - Bilbao 0:2 (30. Gupegi, 75. Iraola), Valladolid - Xerez 0:0, Valencie - Zaragoza 3:1 (17. Mata, 39. Villa, 41. Pablo - 65. Aguilar), FC Sevilla - Villarreal 3:2 (9. a 61. Luis
Fabiano, 66. Kanouté - 29. Pirés, 59. Torrijos).