Arsenal vyhrál dohrávku a dotírá na Tottenham

• 1
Londýn - Dohrávky hned čtyř různých kol měla v tomto týdnu na programu anglická fotbalová liga. V utkání 35. kola zvítězil Arsenal na hřišti Manchesteru City 3:1 a na čtvrtý Tottenham ztrácí jediný bod. V duelu 33. kola dosáhl sestupující Sunderland teprve třetího vítězství v soutěži, když porazil Fulham 2:1.

Čtvrtou porážku v tomto ročníku anglické ligy utrpěli fotbalisté Chelsea. V dohrávce 36. kola podlehli Blackburnu na jeho hřišti, když jediný gól vstřelil krátce před přestávkou Reid. Blackburn si po vítězství 1:0 si pojistil šestou příčku, znamenající postup do Poháru.

V brance hostů dostal místo Petra Čecha přednost náhradník Carlo Cudicini, kterého dvě minuty před přestávkou hlavou Steven Reid po centru Robbieho Savage.

Fotbalisté Boltonu a Middlesbrough spolu v odloženém zápasu 19. kola anglické ligy remizovali 1:1. Hosty, finalisty Poháru UEFA, dostal v 47. minutě do vedení Adam Johnson, za Bolton ale záhy vyrovnal Portugalec Ricardo Vaz Te, který poslal hlavou do sítě Okochův centr.

Fotbalisté Arsenalu stále útočí na čtvrté místo v tabulce anglické ligy, které by jim zajistilo účast v příštím ročníku Ligy mistrů bez ohledu na výsledek pařížského finále proti Barceloně. Londýnský celek v odloženém utkání 35. kola zvítězil na stadionu Manchesteru City 3:1 a na čtvrtý Tottenham ztrácí jediný bod.

Hosté přitom rozhodli zápas až v závěrečné čtvrthodině, kdy se dvakrát trefil střídající španělský reprezentant José Antonio Reyes. V nedělním závěrečném kole přivítá Arsenal v posledním zápasu na Highbury tým Wiganu, zatímco Tottenham nastoupí na stadionu West Hamu.

Výsledek 19. kola: Bolton - Middlesbrough 1:1 (51. Vaz Te - 47. Johnson).

Výsledek 33. kola: Sunderland - Fulham 2:1 (32. Le Tallec, 57. Brown - 76.
Radzinski).

Výsledek 35. kola: Manchester City - Arsenal 1:3 (38. Sommeil - 78. a 84. Reyes, 30. Ljungberg)

Výsledky 36. kola: Blackburn - Chelsea 1:0 (43. Reid), Manchester United - Middlesbrough 0:0.