Arsenal vede Premier League už jen o dva body

• 9
Lomdýn - Náskok londýnského Arsenalu v čele Premier League se tenčí. Jeho tým po sobotních zápasech vede už pouze o dva body. Arsenal totiž nečekaně prohrál poprvé po 13 kolech 0:2 v Blackburnu, zatímco jeho pronásledovatel Manchester United na trávníku Aston Villy dosáhl nejtěsnějšího vítězství 1:0. Třetí Newcastle, který porazil mužstvo Charltonu 2:0, ztrácí na Arsenal pět bodů. Liverpool v neděli bez českých fotbalistů Baroše a Šmicra porazil Tottenham 3:2.

Blackburn svým vítězstvím jen potvrdil, že se mu v této sezoně proti Arsenalu daří. V říjnu vyhrál na Highbury 2:1 a dnes doma získal nad favorizovaným soupeřem další tři body. V prvním poločase se trefil Duff, ve druhé půli zpečetil stav na 2:0 Tugay.

V boji o titul se udržel Newcastle, který zvítězil v Charltonu 2:0. V prvním poločase mu zajistil vedení z penalty znovuzrozený střelec Shearer a na začátku druhé půle zvýšil náskok Solano.

Fowler rozhodl svým prvním gólem v dresu Manchesteru City o výhře svého nového klubu nad Birminghamem 1:0. Anglický fotbalista, který na Main Road přestoupil v lednu z Leedsu za šest milionů liber, prostřelil gólmana Aliho Benarbiu bez přípravy 18 minut před koncem.

Chelsea dál bojuje o Ligu mistrů a po výhře 2:0 nad trápícím se West Bromwichem se posunula na čtvrté místo. O bod pátý je Everton, který v sobotu uhrál s West Hamem jen bezbrankovou remízu. Před šestým Liverpoolem má Chelsea náskok dvou bodů.

O góly Liverpoolu se podělili Owen, Heskey a Gerard. Jako první se ovšem
trefil soupeř - střelu Taricca z Tottenhamu si ve 49. minutě nechal polský brankář Dudek projít mezi rukama.

Hned o dvě minuty později ale vyrovnal po Gerrardově přihrávce Owen a dalšími dvěma góly pak Liverpool rozhodl o svém vítězství.

Výsledky 30. kola:
Leeds - Middlesbrough 2:3
(24. a 76. Viduka - 36. Maccarone z pen., 45. Juninho, 64. Geremi), Fulham - Southampton 2:2 (44. Saha, 52. vlastní Svensson - 81. Beattie, 90. Svensson), Everton - West Ham United 0:0, Charlton - Newcastle 0:2 (33. Shearer z pen., 49. Solano),  Blackburn - Arsenal 2:0 (21. Duff, 52. Tugay), Sunderland - Bolton 0:2 (50. Okocha, 55. Frandsen), Manchester City - Birmingham City 1:0 (72. Fowler), Tottenham - Liverpool 2:3 (49. Taricco, 87. Sheringham - 51. Owen, 72. Heskey, 82. Gerrard), West Bromwich Albion - Chelsea 0:2 (38. Stanič, 55. Zola).