Arsenal prohrál po třiceti zápasech

• 6
Londýn - Po třiceti zápasech našli fotbalisté Arsenalu v anglické Premier League přemožitele. Úřadující šampióni prohráli v sobotu na stadiónu Evertonu 1:2 gólem z poslední minuty, který jim vstřelil z 25 metrů teprve šestnáctiletý Wayne Rooney. Arsenal přišel o vedení v tabulce, které patří s jednobodovým náskokem Liverpoolu. Nejbližší pronásledovatel vedoucího dua celek Manchesteru United ztratil remízou 1:1 na hřišti Fulhamu. Alespoň bod zajistil hostům po hodině hry Ole Gunnar Solskjaer.

Třístý gól ve své kariéře zaznamenal Alan Shearer, ale velkou radost z jubilea neměl. Newcastle utrpěl debakl 2:5 v Blackburnu, přestože bývalý kapitán anglické reprezentace ještě jednu branku svému někdejšímu týmu přidal. Na vysoké prohře hostů se podepsalo brzké vyloučení řeckého reprezentanta Nikose Dabizase, který
uviděl červenou kartu už po čtyřech minutách.

Páté vítězství po sobě vybojovali fotbalisté Liverpoolu v anglické lize na stadiónu Elland Road, kde porazili domácí Leeds United 1:0 a ujali se vedení v tabulce.

Zápas rozhodla v 66. minutě střela senegalského záložníka Salifa Diaa, který nastoupil teprve k druhému zápasu za Liverpool, když v sestavě nahradil zraněného anglického reprezentanta Stevena Gerrarda.  Gólovou akci založil německý středopolař Dietmar Hamann, Diaa pak vyzval ke skórování jeho krajan Hadji Diouf.

Leeds mohl pět minut před koncem vyrovnat, ale Harry Kewell z malého vápna překopl branku. V útoku nastoupil vedle Dioufa Milan Baroš, kterého v 69. minutě vystřídal Michael Owen. Vladimír Šmicer zůstal na lavičce, Patrik Berger se neobjevil ani mezi náhradníky. Liverpool od začátku ligy ještě neprohrál.

Výsledky 10. kola: Leeds - Liverpool 0:1 (66. Diao), Fulham - Manchester 1:1 (35. Marlet - 62. Solksjaer), Everton - Arsenal 2:1 (22. Radzinski, 90. Rooney - 8. Ljungberg), Blackburn - Newcastle 5:2 (5. z pen. a 8. Dunn, 55. a 74. Taylor,
65. vlastní Griffin - 36. z pen. a 48. Shearer), West Bromwich Albion - Birmingham 1:1 (87. Roberts - 86. vlastní Moore), Manchester City - Chelsea 0:3 (69. a 84. Zola, 85. Hasselbaink), Sunderland - West Ham United 0:1 (23. Sinclair), Charlton Athletic - Middlesbrough 1:0 (5. Euell), Tottenham Hotspur - Bolton Wanderers 3:1 (58. a 74. Keane, 90. Davies - 63. Djorkaeff), Aston Villa - Southampton 0:1 (47. Beattie z pen.) .