STŘELEC. Andrej Aršavin se raduje z gólu, který vstřelil za Arsenal. Ilustrační foto | foto: AP

Arsenal pokračuje bez porážky, stejně tak Chelsea s Petrem Čechem

• 25
Fotbalisté Arsenalu zůstávají i po 3. kole Premier League bez porážky. Tentokrát vyhráli na hřišti Blackburnu 2:1. Záložník Tomáš Rosický nastoupil na posledních 22 minut.

Ve střelecké pohodě zůstává Walcott, který se před týdnem podílel třemi góly na výhře 6:0 nad Blackpoolem, byť tentokrát se proti Blackburnu trefil jen jednou.

Ve druhém poločase ho ovšem zastoupil Aršavin. V 52. minutě pohotovou dorážkou zvýšil na 2:1. To Arsenalu k první výhře na hřišti soupeře v tomto ligovém ročníku stačilo.

Kapitán české reprezentace Rosický tentokrát začal jen na lavičce náhradníků. Na hřiště se dostal až v 68. minutě, kdy vystřídal Fabregase.

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili Stoke 2:0 a také ve třetím zápase v sezoně vyhráli bez inkasovaného gólu.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho proti Stoke sice nezopakovali dvě úvodní vysoké výhry 6:0, ale tři body si proti outsiderovi bezpečně pohlídali.

Domácí mohli jít na Stamford Bridge do vedení už v 11. minutě, ale
Lampardovu slabou penaltu zlikvidoval brankář Sörensen. Zkušeného dánského reprezentanta překonal až ve 32. minutě Francouz Malouda po přesném Terryho pasu.

Vedení Chelsea pojistil čtvrt hodiny před koncem z dalšího pokutového
kopu kanonýr Drogba, který se stejně jako Malouda trefil v soutěži už
počtvrté. Stoke zůstává bez bodu.

Ve třetím ligovém zápase poprvé prohráli fotbalisté Tottenhamu, kteří doma překvapivě podlehli Wiganu 0:1. Tottenham na svém stadionu nebodoval po sedmnácti soutěžních zápasech.

Hosté díky brance Kolumbijce Rodallegy z 80. minuty zaznamenali nejen první gól a body v sezoně, ale také vůbec první historickou výhru na Tottenhamu. V minulém ročníku Premier League tu inkasovali ostudný debakl 1:9.

Manchester United si doma snadno poradil a West Hamem a porazil ho 3:0. První branku dal Rooney z penalty, což byl jeho první gól na klubové i reprezentační úrovni po pěti měsících.

Nový trenér West Hamu Avram Grant tak ani ve svém třetím utkání v sezoně nedokázal s týmem bodovat. Londýnský klub navíc už podvacáté za sebou v lize nevyhrál na půdě soupeře.

Český záložník Radoslav Kováč znovu zůstal pouze na lavičce West Hamu společně s náhradním brankářem Markem Štěchem.

Až v třetím kole se fotbalisté Liverpoolu dočkali první, doma porazili 1:0 nováčka West Bromwich, v jehož sestavě chyběl Roman Bednář. Ten se zranil při předzápasové rozcvičce.

West Bromwich hrál dlouho s favoritem vyrovnanou partii, ovšem v polovině druhého poločasu neuhlídal španělského kanonýra Fernanda Torrese, který jedinou brankou rozhodl a připsal si tak první soutěžní gól v klubovém dresu od dubna.

Překvapivou porážku utrpěl Manchester City na hřišti Sunderlandu. Hosté s mnohamilionovými posilami nedokázali vstřelit gól, naopak v poslední minutě odpískal sudí ve prospěch Sunderlandu pokutový kop a Bent rozhodl.

Velkou bojovnost ukázali hráči Boltonu, kteří i v oslabení dokázali
dotáhnout dvoubrankový náskok Birminghamu a vybojovat remízu 2:2.

Situaci jim zkomplikoval brankář Jääskeläinen, který se nechal vyprovokovat a již v první půli uviděl červenou kartu za fyzický útok na protihráče.

Výsledek 3. kola: Blackburn - Arsenal 1:2 (27. M. B. Diouf - 20. Walcott, 52. Aršavin), Blackpool - Fulham 2:2 (71. vlastní Pantsil, 76. Varney - 35. Zamora, 87. Etuhu), Chelsea - Stoke 2:0 (32. Malouda, 77. Drogba z pen.), Tottenham - Wigan 0:1 (80. Rodallega), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (44. Ebanks-Blake - 62. Carroll), Manchester United - West Ham United 3:0 (33. Rooney z pen.,
50. Nani, 69. Berbatov), Bolton - Birmingham 2:2 (71. Davies z pen., 81. Blake - 4. R. Johnson, 51.Gardner), Liverpool - West Bromwich 1:0 (66. Torres), Sunderland - Manchester City 1:0 (90. Bent z pen.),