Darwin Núňez slaví třetí gól Liverpoolu v utkání s Burnley.

Darwin Núňez slaví třetí gól Liverpoolu v utkání s Burnley. | foto: Reuters

Haaland dal dva góly, ale tabulku dál vede Liverpool. Tottenham doma otáčel

• 3
Fotbalisté Manchesteru City se po domácím skalpu Evertonu vyhoupli na první místo anglické Premier League jen na chvíli. Po odpoledním vítězství nad Burnley je totiž zpátky na čele Liverpool. Úřadující šampion má však stále jeden zápas k dobru.

Burnley přitom vstoupilo do utkání na Anfield Road lépe, ale do vedení šel ve 31. minutě Liverpool. Po rohovém kopu se trefil Diogo Jota. Hosté nepřestali s aktivitou a těsně před přestávkou vyrovnal O’Shea. Ve druhém poločase byli už ale favorizovaní domácí lepší. Sedm minut po přestávce jim Díaz vrátil vedení a v 79. minutě uzavřel skóre Núňez.

Burnley zůstalo předposlední už jen o skóre před Sheffieldem, který zvítězil 3:1 na hřišti Lutonu. Tomu patří první nesestupová příčka, Burnley na ni ztrácí stále sedm bodů.

Manchester City se v roli jasného favorita nemohl dlouho proti sestupem ohroženému Evertonu prosadit. Haaland otevřel skóre až v 71. minutě, poté co se po rohu nejlépe zorientoval ve vápně a svou slabší, pravou nohou nekompromisně propálil brankáře Pickforda. Už o 14 minut později norský reprezentant přidal druhý gól z rychlého protiútoku.

Haaland se prosadil poprvé po návratu z téměř dvouměsíční pauzy zaviněné zlomeninou v chodidle a znovu se osamostatnil v čele tabulky střelců s 16 góly. Druhý Salah z Liverpoolu se prosadil čtrnáctkrát.

Everton, který hraje s desetibodovým odpočtem za porušení finančních pravidel, v tomto kalendářním roce ještě v lize nevyhrál, na plný zisk čeká už sedm zápasů a zůstal v sestupovém pásmu o bod za Lutonem.

Tottenham doma díky brance Brennana Johnsona z šesté nastavené minuty otočil vývoj utkání s Brightonem a zvítězil 2:1. Hosty poslal v prvním poločase do vedení z penalty Gross, srovnal Sarr. Tottenham se díky tříbodovému zisku posunuli na čtvrté místo před Aston Villu, která si pozici zaručující účast v Lize mistrů může vzít zpět, pokud v neděli doma uspěje s Manchesterem United.

V sedmém sobotním utkání anglické Premier League vyhrál Newcastle 3:2 na půdě Nottinghamu.

Manchester City - Everton 2:0 (0:0)

Branky: 71. Haaland, 85. Haaland. Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson.. ŽK:54. Gueye, 90+7. Garner.

Manchester City Ederson – Akanji (57. Walker), Dias (C), Stones, Aké – Rodri – Foden, Nunes (57. De Bruyne), J. Álvarez (77. B. Silva), Doku (87. Grealish) – Haaland.

Everton Pickford – Godfrey (56. Coleman), Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Gueye (89. Chermiti), Garner – Young (78. Am. Onana), Harrison, McNeil (88. Dobbin) – Calvert-Lewin (77. Beto).

Přejít na on-line reportáž

Tottenham - Brighton & Hove 2:1 (0:1)

Branky: 61. P. Sarr, 90+6. Br. Johnson - 17. Groß. Rozhodčí: Barrott – Davies, Smith. ŽK:35. Maddison, 61. P. Sarr - 65. Buonanotte, 79. Estupiñán, 88. Dunk. Diváci: 61445.

Tottenham Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie (80. Højbjerg) – P. Sarr (80. B. Davies), Bentancur (62. Bissouma), Maddison – Kulusevski (62. Son Hung-min), Richarlison, Werner (62. Br. Johnson).

Brighton & Hove Steele – Lamptey (90+1. Baleba), van Hecke, Dunk (C), Estupiñán – Groß, Gilmour (90+1. Boaitey), Lallana (57. Fati) – Buonanotte (83. Veltman), Welbeck (83. E. Ferguson), Mitoma.

Liverpool FC - Burnley FC 3:1 (1:1)

Branky: 31. Jota, 52. Díaz, 79. Núñez - 45. O'Shea. Rozhodčí: Robinson. ŽK:20. Quansah, 33. Endó, 69. Núñez - 14. O'Shea, 26. Brownhill, 55. .

Liverpool FC Kelleher – Alexander-Arnold (46. Elliott), Quansah, van Dijk, Robertson (90+6. Tsimikas) – Mac Allister (90+7. B. Clark), Endó (90+7. McConnell), Jones – Jota, Núñez, Díaz (82. Gakpo).

Burnley FC Trafford – Assignon, O'Shea, Estève (81. Vitinho), Delcroix – Brownhill, Berge, A. Ramsey II (81. Massengo), Odobert – D. Fofana, Amdouni (86. Bruun Larsen).

Fulham FC - Bournemouth 3:1 (2:0)

Branky: 6. Decordova-Reid, 36. Muniz, 52. Muniz - 50. Senesi. Rozhodčí: Darren England – Simon Bennett, Dan Robathan. ŽK:90+4. H. Wilson - 62. Solanke, 81. Smith.

Fulham FC Leno – Castagne, Diop, Ream (C), A. Robinson – Palhinha, Cairney (63. Reed) – Decordova-Reid (63. H. Wilson), A. Pereira (85. Ballo-Touré), Willian (85. A. Traoré) – Muniz (75. Broja).

Bournemouth N. Neto (C) – Kelly (46. Kerkez), Senesi, Zabarnyj, Smith (85. Faivre) – Christie, Cook – Sinisterra (69. Ouattara), Scott (63. Semenyo), Tavernier (69. Ünal) – Solanke.

Luton Town - Sheffield United 1:3 (0:2)

Branky: 52. Morris - 30. Archer, 36. Ja. McAtee, 72. Souza. Rozhodčí: Kavanagh – Mainwaring, Scholes. ŽK:41. Morris - 10. Holgate, 26. Hamer. Diváci: 11 138.

Luton Town Kaminski – Burke (68. Townsend), Osho, Bell – Ogbene, Lokonga, Barkley, Doughty (87. Berry) – J. Clark (53. Chong), Morris (C) (87. Woodrow) – Adebayo.

Sheffield United Foderingham – Bogle, Holgate, Ahmedhodžić (C), J. Robinson, Norrington-Davies (5. M. Lowe) – Ja. McAtee (81. Norwood), Souza, Hamer (60. T. Davies), Osborn – Archer (81. Brewster).

Wolverhampton - Brentford FC 0:2 (0:1)

Branky: 35. Nørgaard, 77. Toney. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long. ŽK:71. N. Fraser, 89. Lemina - 60. Flekken, 68. Jensen, 81. Janelt.

Wolverhampton Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes (46. N. Fraser) – Semedo (83. Doherty), Lemina, J. Gomes (62. Doyle), Aït-Nouri – Sarabia, Cunha (20. Bellegarde) – P. Neto.

Brentford FC Flekken – Collins, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen (69. Jarmoljuk), Nørgaard (C) (85. Ajer), Janelt (85. Baptiste), Reguilón – Toney, Maupay (76. Lewis-Potter).

Nottingham - Newcastle United 2:3 (2:2)

Branky: 26. Hudson-Odoi, 45+6. Hudson-Odoi - 10. Guimarães, 43. Schär, 66. Guimarães. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:59. Gibbs-White - 59. Botman, 90+4. C. Wilson.

Nottingham Sels – N. Williams, Niakhaté, Murillo, Tavares – Yates (73. Reyna), Domínguez (78. Danilo) – Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi – Awoniyi (67. Origi).

Newcastle United Dúbravka – Trippier, Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães, Miley (81. Livramento) – Almirón (60. Barnes), C. Wilson, A. Gordon (90+3. Krafth).