Serge Aurier (vlevo) z Tottenhamu v souboji s Mateem Kovacevicem z Chelsea.

Serge Aurier (vlevo) z Tottenhamu v souboji s Mateem Kovacevicem z Chelsea. | foto: AP

Chelsea pod Tuchelem válí dál, nezastavil ji ani Mourinho s Tottenhamem

• 3
Fotbalisté Chelsea ve 22. kole anglické ligy zvítězili na stadionu Tottenhamu 1:0 a ani ve třetím utkání pod novým trenérem Thomasem Tuchelem neprohráli a neinkasovali. "Blues" v neúplné tabulce přeskočili londýnského rivala a jsou šestí, Tottenham po třetí porážce za sebou klesl na osmou příčku. Kouč Spurs José Mourinho poprvé v kariéře doma prohrál druhý ligový zápas v řadě.

Jediný gól padl ve 24. minutě. Eric Dier v šestnáctce fauloval Tima Wernera a nařízenou penaltu proměnil Jorginho.

Střelu jeho spoluhráče Masona Mounta ve druhém poločase zlikvidoval brankář Tottenhamu Hugo Lloris. Jeho protějšek Edouard Mendy zase vyrazil ránu Erika Lamely. V 87. minutě měl na hlavě vyrovnání Carlos Vinícius, ale náhradník za zraněného kanonýra Harryho Kanea v ideální pozici minul.

Němec Tuchel ve svých úvodních třech ligových duelech udržel čisté konto jako první trenér Chelsea od roku 2004, kdy to dokázal právě Portugalec Mourinho.

20.Sheffield United22321714:3511

Tottenham Hotspur - Chelsea FC 0:1 (0:1)

Branky: 24. Jorginho. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long. ŽK:50. Alderweireld, 63. P.-E. Höjbjerg - 79. Pulisic, 81. Kanté, 88. Azpilicueta.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Dier, B. Davies – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Bergwijn (69. Lamela), Ndombèlé (69. Lucas Moura), Son Heung-min – Vinícius.

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), Silva (36. Christensen), Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovačić (74. Kanté), M. Alonso – Mount, Hudson-Odoi (65. Pulisic) – Werner.