Brankář Arsenalu Petr Čech drží trofej pro vítěze anglického superpoháru s...

Brankář Arsenalu Petr Čech drží trofej pro vítěze anglického superpoháru s Arsenem Wengerem. | foto: Reuters

Čech začal sezonu trofejí, s Arsenalem porazil Chelsea a má Superpohár

• 23
Fotbalový brankář Petr Čech opět zvedl nad hlavu trofej pro vítěze anglického Superpoháru. A stejně jako v srpnu 2015 Arsenal ve finále porazil Chelsea, bývalý Čechův klub. Po remíze 1:1 v základní hrací době se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu, Arsenal vyhrál 4:1.

Souboj mistra s vítězem Anglického poháru pravidelně otevírá novou sezonu v Anglii, týden před startem Premier League se hrálo ve Wembley a český gólman Čech získal tzv. Community shield počtvrté v kariéře.

Předtím se radoval dvakrát v dresu Chelsea (2005 a 2009). A když ji v létě 2015 po jedenácti letech opustil a přestoupil do Arsenalu, slavil hned při své premiéře v novém dresu.

„Je to výborný vstup do sezony, první trofej, která se dá vyhrát. Vždycky je příjemné začít vítězstvím, protože to dodá pohodu a sebedůvěru,“ řekl na svém webu Čech. „Když člověk jede na finále nějaké soutěže do Wembley, vždycky tam chce vyhrát. A pro mě je skvělé, že pokračuje ta moje úspěšná bilance, protože jsem tam žádné finále ještě neprohrál.“

V nedělním finále ve Wembley inkasoval Čech jako první, krátce po půli ho zblízka překonal Moses, který dostal oblouček za obranu.

Arsenal vyrovnal v 82. minutě, ze standardky se prosadila nová posila Kolašinac, to už Chelsea hrála v deseti bez vyloučeného Pedra. Červenou kartu viděl za faul zezadu, podrážkou trefil protivníka na achilovku.

V samém závěru měla nadějné možnosti obě mužstva, ale nerozhodla. Penalty Chelsea vůbec nevyšly, brankář Courtoise v druhé sérii střílel vysoko nad, Morata ve třetí vedle. Hráči Arsenalu Walcott, Monreal, Oxlade-Chemberlain a Giroud byli stoprocentní, za poražené v první sérii proměnil Cahill.