Gerard Deulofeu z Watfordu se raduje ze vstřeleného gólu v zápase FA Cupu proti Wolverhamptonu. | foto: Reuters

FA Cup: Watford si skvělým obratem zajistil finále, potká v něm City

• 1
Fotbalisté Manchesteru City stále živí naději na zisk všech čtyř trofejí v sezoně. V semifinále FA Cupu zdolali Brighton 1:0 díky brzké brance Gabriela Jesuse a o pohár se utkají s Watfordem, který zvládl duel s Wolverhamptonem, ačkoli 11 minut před koncem ještě prohrával o dva góly.

O trofej se obě mužstva utkají ve Wembley 18. května.

Manchester City, který už v probíhajícím ročníku ovládl Ligový pohár, zůstává ve hře v dalších třech soutěžích - nadále má šanci na anglický titul, pohár pro vítěze Ligy mistrů i FA Cup.

V jeho semifinále si poradil s Brightonem nejtěsnějším možným rozdílem, vítězství 1:0 trefil už v páté minutě brazilský forvard Gabriel Jesus.

Watfordu postoupil do finále po 35 letech. S Wolverhamptonem dlouho prohrával, ale penaltou v nastaveném čase druhé půle vyrovnal a v prodloužení rozhodl gólem na konečných 3:2 střídající Gerard Deulofeu.

Ten přitom přišel na hřiště až v 66. minutě, pak se ale první střelou Watfordu na branku postaral o snížení na 1:2. Ve čtvrté nastavené minutě proměnil Troy Deeney penaltu a v prodloužení zakončil Deulofeu rychlý protiútok třetím gólem.

Manchester City - Brighton & Hove Albion FC 1:0 (1:0)

Branky: 5. Jesus. ŽK:34. Walker, 52. Danilo - 34. Jahanbakhsh, 74. Dunk.

Manchester City Ederson – Walker (46. Danilo), Otamendi, Laporte, Mendy (81. Stones) – De Bruyne (66. Fernandinho), Gündogan, D. Silva – B. Silva, Jesus, Sterling

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Montoya, Duffy, Dunk, Bernardo – Knockaert, Stephens, Pröpper, Jahanbakhsh (72. Izquierdo) – Bissouma (84. Locadia), Murray (67. Andone)

Watford FC - Wolverhampton Wanderers 3:2P (0:1)

Branky: 81. Deulofeu, 90+5. Deeney, 105. Deulofeu - 38. Doherty, 64. Jiménez. Rozhodčí: Oliver – Bennett, Betts. ŽK:57. Carhcart, 63. Holebas, 103. Capoue - 12. Saïss, 26. Neves.

Watford FC Gomes – Femenía (108. Janmaat), Mariappa, Cathcart, Holebas (101. Masina) – Hughes (67. Deulofeu, 113. Sema), Doucouré, Capoue, Pereyra – Deeney, Gray

Wolverhampton Wanderers Ruddy – Saïss, Coady, Boly – Doherthy, Dendoncker, Moutinho (104. Traoré), Neves (88. Bennett), Castro (106. Vinagre) – Jiménez, Jota (90. Cavaleiro)