Hráči Manchesteru City slaví gól v utkání proti Crystal Palace.

Hráči Manchesteru City slaví gól v utkání proti Crystal Palace. | foto: AP

Sedm minut Vydry, výhry Manchesteru City i Chelsea. Tottenham urval bod

• 3
Fotbalisté Manchesteru City v devátém kole anglické Premier League zvítězili nad Crystal Palace 2:0 i díky jubilejnímu 50. zásahu Gabriela Jesuse. Chelsea těsně porazila Newcastle, Tottenhamu se doma proti Watfordu povedlo získat aspoň bod díky trefě Alliho v závěru.

Manchester City udeřil proti Crystal Palace dvakrát v závěru prvního poločasu. Nejprve Gabriel Jesus dal hlavou 50. gól ve svém současném působišti a o chvíli později zvýšil po chytrém dloubáčku za obranu Raheema Sterlinga z voleje David Silva.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly udrželi druhé místo v tabulce za dosud stoprocentním Liverpoolem. Lídr tabulky má na obhájce titulu náskok pět bodů a nedělní zápas proti Manchesteru United k dobru.

Tottenham prohrával s Crystal Palace už od šesté minuty, kdy zakončil rychlý brejk Abdoulaye Doucouré. Alespoň remízu zařídil účastníkovi Ligy mistrů v 86. minutě Delle Alli, obrat už se ale nekonal. Tottenham vyhrál jediný z posledních sedmi soutěžních zápasů.

Španělský obránce Alonso překonal v 73. minutě utkání Chelsea - Newcastle bývalého brankáře pražské Sparty Martina Dúbravku střelou na zadní tyč. „Blues“ mají po osmi kolech stejně jako Leicester 17 bodů a drží se na pohárových příčkách. Newcastle je osmnáctý.

Český útočník Matěj Vydra odehrál při porážce Burnley v Leicesteru závěrečných sedm minut.

Burnley vedlo po gólu Chrise Wooda, který dal čtvrtou branku v posledních čtyřech zápasech. Domácí ale vyrovnali v závěru úvodního dějství zásluhou kanonýra Jamieho Vardyho.

Vydra se do hry dostal v 83. minutě, kdy vystřídal na hrotu útoku Jaye Rodrigueze, to už ale jeho tým prohrával 1:2 po nechytatelné ráně Youriho Tielemanse.

Vítězný gól v utkání Evertonu s West Hamem vstřelil v 17. minutě po individuální akci Bernard, který si pohrál s obránci United a zblízka překonal brankáře Roberta Jiméneze.

Domácí nastřelili v utkání dvakrát brankovou konstrukci a výhru pojistili až v závěru. Ve druhé minutě nastaveného času dal svůj premiérový ligový zásah v sezoně střídající Gylfi Sigurdsson. Islandský záložník se zasekávačkou zbavil bránícího hráče a zpoza vápna překrásně trefil horní roh branky.

Sobotní výsledky 9. kola: Everton - West Ham United 2:0 (17. Bernard, 90.+2 Sigurdsson), Aston Villa - Brighton 2:1 (45.+2 Grealish, 90.+5 Targett - 21. Webster), Bournemouth - Norwich 0:0, Chelsea - Newcastle 1:0 (73. Alonso), Leicester - Burnley 2:1 (45. Vardy, 74. Tielemans - 26. Wood), Tottenham - Watford 1:1 (86. Alli - 6. Doucouré), Wolverhampton - Southampton 1:1 (61. Jiménez z pen. - 53. Ings), Crystal Palace - Manchester City 0:2 (39. Gabriel Jesus, 41. D. Silva).

Leicester City - Burnley FC 2:1 (1:1)

Branky: 45. Vardy, 74. Tielemans - 26. Wood. Rozhodčí: Jonathan Moss. Asistenti: Marc Perry, Eddie Smart. Čtvrtý rozhodčí: Martin Coy. VAR: Andy Madley. Asistent VAR: Dan Robathan. ŽK:2. Hendrick, 62. Wood, 90+4. Lowton. Diváci: 32105.

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (67. D. Gray), Tielemans, Maddison (73. Praet), H. Barnes (79. Morgan) – Vardy.

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Brady (65. Lennon), Hendrick, A. Westwood, McNeil – Wood, Jay Rodriguez (83. Vydra).

Přejít na on-line reportáž

Everton FC - West Ham United 2:0 (1:0)

Branky: 17. Bernard, 90+2. G. Sigurdsson. ŽK:45+3. Davies, 89. A. Gomes - 70. Rice, 79. Diop.

Everton FC Pickford – Sidibé, M. Keane, Y. Mina (90+4. Holgate), Digne (C) – A. Gomes, Davies – Walcott (85. Kean), Iwobi (86. G. Sigurdsson), Bernard – Richarlison.

West Ham United Roberto – Fredericks, Diop, Ogbonna, Masuaku – Rice – Anderson (46. Jarmolenko), Noble (C) (74. Al. Ajeti), Lanzini, Fornals (63. Wilshere) – Haller.

Tottenham Hotspur - Watford FC 1:1 (0:1)

Branky: 86. Alli - 6. Doucouré. Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey-Ellisová. ŽK:13. D. Sánchez, 77. Moussa Sissoko, 89. Rose, 90. Alli - 84. Pereyra, 88. Femenía, 90. Holebas.

Tottenham Hotspur Gazzaniga – D. Sánchez (46. Son Hung-min), Alderweireld, Vertonghen – Aurier, Moussa Sissoko, Winks (71. NDombèlé), Rose – Alli, Lucas Moura (63. Lamela) – Kane (C).

Watford FC Foster – Janmaat (71. Femenía), Cathcart (C), C. Dawson, Kabasele, Holebas – Cleverley, N. Chalobah, Doucouré – Pereyra (84. Hughes), Welbeck (4. Deulofeu).

Crystal Palace FC - Manchester City 0:2 (0:2)

Branky: 39. Jesus, 41. D. Silva. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:13. Milivojević - 46. Sterling. Diváci: 25480.

Crystal Palace FC Hennessey – J. Ward, Cahill, Tomkins (83. Dann), van Aanholt – Milivojević (C) (76. Ch. Benteke) – Zaha, Kouyaté, McArthur, Schlupp (55. Townsend) – J. Ayew.

Manchester City Ederson – Cancelo, Fernandinho, B. Mendy – Rodri – B. Silva (79. Stones), Gündoğan, De Bruyne (90+1. Foden), D. Silva (C) – Jesus, Sterling.

Aston Villa FC - Brighton & Hove Albion FC 2:1 (1:1)

Branky: 45+2. Grealish, 90+4. Targett - 21. Webster. Rozhodčí: Coote – Burt, Hopton. ŽK:19. Hourihane - 30. Mooy, 53. Montoya, 87. March. ČK:35. Mooy. Diváci: 41826.

Aston Villa FC Heaton – Guilbert, Engels, Mings, Targett – J. McGinn, Nakamba, Hourihane (63. Trézéguet) – El Ghazi (76. Douglas Luiz), Wesley (76. Davis), Grealish (C).

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Montoya (70. Duffy), Webster, Dunk (C), Burn – Groß, D. Pröpper, D. Stephens, Mooy – Connolly (46. March), Maupay (81. Alzate).

Wolverhampton Wanderers - Southampton FC 1:1 (0:0)

Branky: 61. Jiménez - 53. Ings. Rozhodčí: Bankes P.. ŽK:29. Jiménez, 45+2. Coady, 69. J. Vallejo - 10. Valery, 90+3. Bertrand. Diváci: 30915.

Wolverhampton Wanderers Patrício – R. Bennett (18. J. Vallejo), Coady, Boly – Traoré, Dendoncker, Moutinho, Neves (46. Doherty), J. Castro – Jiménez, Cutrone (64. Diogo Jota).

Southampton FC Gunn – Bednarek, Vestergaard, Jošida – Valery (76. Boufal), P.-E. Höjbjerg, Bertrand, Ward-Prowse, Romeu (83. Danso) – Redmond, Ings.

AFC Bournemouth - Norwich City 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Mason – Wilkes, Scholes. ŽK:70. A. Smith - 29. Lewis, 68. McLean, 88. Pukki.

AFC Bournemouth Ramsdale – A. Smith, S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson, L. Cook, Billing, Fraser – C. Wilson, Solanke (62. J. King).

Norwich City Krul – Aarons, Amadou, Godfrey (50. Trybull), Lewis – Tettey (C), McLean – Buendía, Leitner (90. Srbeny), Cantwell (81. O. Hernández) – Pukki.

Chelsea FC - Newcastle United 1:0 (0:0)

Branky: 73. M. Alonso. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long. ŽK:22. M. Alonso, 45+2. Tomori - 43. Clark. Diváci: 40 628.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, M. Alonso – Jorginho, Barkley (43. Kovačić) – Willian, Mount (64. Pulisic), Hudson-Odoi (90+2. James) – T. Abraham.

Newcastle United Dúbravka – Yedlin, Schär, Lascelles (C), Clark, Willems – Almirón (70. Carroll), M. Longstaff, S. Longstaff, Saint-Maximin (85. Gayle) – Joelinton (83. Atsu).