V SEDMÉ MINUTĚ NASTAVENÍ. Luis Suaréz z Liverpoolu se raduje ze svého gólu,...

V SEDMÉ MINUTĚ NASTAVENÍ. Luis Suaréz z Liverpoolu se raduje ze svého gólu, kterým zajistil svému týmu bod v utkání proti Chelsea. | foto: Reuters

Čech dělal, co mohl, ale Chelsea o výhru v sedmé minutě nastavení přišla

• 15
Bitva o titul už zajímavá není, je téměř rozhodnuta. Fotbalová Anglie žije bojem o třetí a čtvrté místo, které ještě zajišťuje účast v Lize mistrů. Ve 34. kole ze tří adeptů na dvě příčky nevyhrála jen Chelsea. Arsenal i Tottenham ano. Právě Tottenham rozlouskl boj o první příčku, když porazil Manchester City. Pokud v pondělní dohrávce Manchester United porazí Aston Villu, bude podvacáté mistrem.

V neděli byly v Premier League na programu dva šlágy, oba nabídly strhující fotbal. Petr Čech, už je to zbytečné připomínat, předvedl opět skvělé zákroky, ale Chelsea to k vítězství v Liverpoolu nakonec nestačilo.

Sudí ukázal, že bude nastavovat šest minut, gól na 2:2 vstřelil Suárez v sedmé minutě nastavení. Nejdřív zkrotil dlouhý pas, hlavou poslal míč na Sturridge, který odcentroval a Suárez hlavou zblízka překonal jinak vynikajícího Čecha.

Českého gólmana překonal krátce po půli Sturridge, bývalý hráč Chelsea si naběhl na centr Suáreze, Ivanovič nedoskočil a Sturridge zblízka jen nastavil nohu.

Chelsea nastupovala s vědomím, že její konkurenti z Arsenalu i Tottenhamu zvítězili. V Liverpoolu, kam se v roli soupeře vrátil jeho někdejší kouč Benítez, dvakrát vedla. Nejdřív ve 26. minutě po hlavičce Oscara z rohu.

Liverpool po půli díky Sturridgovi vyrovnal, jenže vzápětí hosté znovu vedli, pomohl jim k tomu zkrat Suáreze, který po centru z rohu úmyslně v úrovni hlavy zahrál rukou. Penaltu proměnil Hazard.

Největší příležitost na vyrovnání měl pět minut před koncem střídající Shelvey, který z dvanácti metrů o kousek minul Čechovu branku. Čech v úvodu půle chytil tutovku Gerrarda, střela Sturridge šla do tyče. A když už se zdálo, že hosté těsné vedení udrží, udeřil Suárez.

Uruguayský kanonýr a nejlepší střelec tohoto ročníku anglické ligy zaznamenal 23. ligovou trefu a chybí mu pět branek k vyrovnání klubového rekordu Robbieho Fowlera z ročníku 1995/96.

Suárezovi nicméně hrozí postih za incident v druhém poločasu, kdy podle všeho kousnul obránce Chelsea Branislava Ivanoviče do paže. Jeho čin zůstal v zápase nepotrestán, několik hodin po závěrečném hvizdu se za něj Uruguyaec omluvil. "Jsem smutný z toho, co se odpoledne stalo. Omlouvám se Ivanovičovi a celému fotbalovému světu za své neomluvitelné chování. Je mi to tak líto!" napsal Suárez na Twitteru.

JE ROZHODNUTO. Fotbalisté Tottenhamu se radují z gólu na 3:1 proti Manchesteru
VÍTĚZNÝ GÓL. Jermain Defoe (vlevo) z Tottenhamu střílí v utkání proti

Na Tottenhamu se hrál strhující zápas, jehož úvod patřil hostům. Už po pěti minutách po pěkné akci Tevéze a centru Milnera se z voleje trefil Nasri. Tevéz mohl dát i druhý gól, ale domácí po jeho hlavičce podržel Lloris.

Tottenham pomalu získával převahu, ale těžko se prosazoval, přesto několik nadějných možností měl. Po přestávce City nechalo soupeře hrát a snažilo se zápas kontrolovat.

V závěru však domácí drtivě udeřili. V 75. minutě po přízemním centru Balea doklepl Dempsey. O čtyři minuty později střídající Defoe parádní individuální akci zakončil nádhernou střelou na vzdálenější tyč. A o další tři minuty později Huddlestone kolmicí vysunula Balea, který utekl Clichymu i Nastašičovi a přehodil Harta.

Tottenham se bodově dotáhl na čtvrtou Chelsea, kterou čeká zápas v Liverpoolu.

ÚNIK. Tomáš Rosický z Arsenalu prchá před Berbatovem a Ruizem z Fulhamu.
VYLOUČEN. V závěru utkání na Fulhamu dostal červenou kartu útočník Olivier
JEDINÁ OSLAVA ZÁPASU. Fotbalisté Arsenalu včetně Tomáše Rosického (vpravo)

Fotbalový reprezentant Tomáš Rosický po drobném svalovém zranění už zase nastoupil v základní sestavě Arsenalu, který v 34. kole anglické Premier League porazil domácí Fulham 1:0 a v neúplné tabulce se posunul před Chelsea na třetí místo.

Ještě v lednu to vypadalo, že Arsenal se mnoha letech nedostane do Ligy mistrů. Ale jarní finiš mu jde náramně.

Vyhrál počtvrté za sebou, resp. osmé utkání z posledních deseti a Ligu mistrů má blízko, byť jeho londýnští rivalové a pronásledovatelé v jednom jsou na dohled. Chelsea i Tottenham mají o dvě utkání méně. Oba kluby k duelu 34. kola nastoupí v neděli, Tottenham hostí Manchester City a Chelsea se představí v Liverpoolu.

Fulham, menší londýnský klub, hostil favorita podruhé během týdne. Ve středeční dohrávce podlehl doma Chelsea jednoznačně 0:3 a nestačil ani tentokrát. Vinu na tom nesl záložník Sidwell, který v úvodu utkání ošklivým skluzem trefil Artetu a dostal červenou kartu.

Arsenal výhodu o jednoho muže využil krátce před přestávkou díky stoperu Mertesackerovi. Ten zblízka dorážel po centru z přímého kopu. Nikdo další už neskóroval. Rosický hrál přes sedmdesát minut.

V boji o postup do Evropské ligy ztratil Everton, který prohrál 0:1 se Sunderlandem. Soupeř naopak pod impulzivním koučem Paolem Di Caniem vyhrál podruhé za sebou, navíc opět s nulou, a vzdálil se sestupové 18. příčce na šest bodů.

Naopak pádu z nejvyšší soutěže se hodně přiblížil poslední Reading i předposlední QPR. Reading potvrdil pozici nejhoršího týmu z hřišť soupeřů a prohrál v Norwichi, o jehož výhře 2:1 rozhodl slepenými góly během jediné minuty Elliott Bennett.

Queens Park, pro změnu nejhorší tým podle domácích výsledků, prohrál na svém stadionu 0:2 se Stoke. Hosté, kterým se z předchozích čtrnácti ligových zápasů podařilo vyhrát jen jediný, se dostali do vedení ve 42. minutě díky brance Petera Crouche a jejich triumf pojistil z penalty v 77. minutě Jonathan Walters.

Výsledky 34. kola: Liverpool - Chelsea 2:2  (52. Sturridge, 90.+7 Suárez - 26. Oscar, 57. Hazard z pen.),  Fulham - Arsenal 0:1 (43. Mertesacker), Norwich - Reading 2:1 (50. a 51. Bennett - 72. McCleary), QPR - Stoke 0:2 (42. Crouch, 77. Walters z pen.), Sunderland - Everton 1:0 (45. Sességnon), Swansea - Southampton 0:0, West Bromwich - Newcastle 1:1 (64. Jones - 9. Gouffran), West Ham United - Wigan 2:0 (21. Jarvis, 80. Nolan), Tottenham - Manchester City 3:1 (75. Dempsey, 79. Defoe, 82. Bale - 5. Nasri).