Alexander Sorloth (vlevo) v souboji s Chrisem Smallingem z Manchesteru United. | foto: AP

Manchester United je po výhře na hřišti Crystalu Palace opět druhý

• 6
Fotbalisté Manchesteru United otočili v dohrávce 29. kola anglické fotbalové skóre zápasu na hřišti Crystalu Palace z 0:2 na konečných 3:2 a znovu se posunuli na druhé místo v tabulce před Liverpool.

O vítězství favorita rozhodl v nastaveném čase parádní střelou z dálky Nemanja Matič.

Crystal Palace ještě nikdy Manchester United v Premier League neporazil a nepovedlo se mu to ani na osmnáctý pokus, i když utkání rozehrál výborně.

V 11. minutě šel tým kouče Roye Hodgsona do vedení, poté co se střela Androse Townsenda otřela o jednoho z hostujících hráčů a zapadla k tyči. Ihned po přestávce zvýšil obránce Patrick van Aanholt, který po úniku překonal Davida de Geu střelou k bližší tyči.

ON-LINE

duel jsme sledovali v podrobné reportáži

Londýnský tým si vylepšil bídnou střeleckou bilanci v zápasech s Manchesterem United, kterému dal v předchozích 17 duelech dohromady jen pět branek. Vyhrát však Crystalu Palace opět nebylo souzeno. V 55. minutě snížil hlavičkou Chris Smalling. O vyrovnání se postaral Romelu Lukaku a v závěru dokonal obrat svou první ligovou brankou za „Rudé ďábly“ Matič.

Crystal Palace nevyhrál v lize už pošesté za sebou a spadl na sestupovou 18. příčku.

Výsledek 29. kola:
Crystal Palace - Manchester United 2:3
(11. Townsend, 48. Van Aanholt - 55. Smalling, 76. Lukaku, 90.+1 Matič).

20 West Bromwich 29 3 11 15 22:43 20

Crystal Palace FC - Manchester United 2:3 (1:0)

Branky: 11. Townsend, 48. van Aanholt - 55. Smalling, 76. R. Lukaku, 90+1. N. Matić. Rozhodčí: Swarbrick – Ledger, West. ŽK:75. Townsend - 42. McTominay, 58. Young, 90+2. N. Matić.

Crystal Palace FC Hennessey – Wan-Bissaka, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Townsend, McArthur, Milivojević, Schlupp (80. Riedewald) – Ch. Benteke, Sörloth.

Manchester United de Gea – A. Valencia (68. Mata), Smalling, Lindelöf, Young (68. Shaw) – McTominay (46. Rashford), N. Matić, P. Pogba – Alexis Sánchez, R. Lukaku, Lingard.