SENZACE. Fotbalisté Lincolnu City oslavují nečekaný postup v FA Cupu. | foto: Reuters

Senzace. Lincoln z páté ligy vyřadil v poháru Burnley, končí i Leicester

• 16
Fotbalisté Lincolnu City, který působí až v páté nejvyšší anglické soutěži, jsou v FA Cupu mezi osmi nejlepšími. Do čtvrtfinále se dostali po šokující výhře na půdě prvoligového Burnley a jsou prvním neprofesionálním týmem od roku 1914, kterému se to podařilo.

Burnley přitom proti amatérům z Lincolnu nenechalo nic náhodě. Alespoň podle základní sestavy, ve které nechyběly opory jako brankář Heaton, obránce Keane či útočníci Gray a Vokes. Týmu, který vede pátou anglickou ligu, ale za devadesát minut branku nedalo.

Lincoln mu připravil teprve čtvrtou domácí porážku v sezoně. Burnley, které patří na domácím stadionu mezi nejlepší týmy Premier League, podlehlo před vlastními fanoušky jen Swansea, Arsenalu a Manchesteru City. Jenže Lincoln se postaral o senzaci.

Za celých devadesát minut vystřelil na stadionu Turf Moor na bránu jednou, jenže rána Seana Raggetta z 89. minuty byla vítězná. Lincoln je po 103 letech prvním týmem z neprofesionální soutěže, který se v Anglickém poháru dostal až do čtvrtfinále.

Dalším může být už v pondělí Sutton United, který v očekávaném osmifinálovém duelu přivítá na malém stadionku pro pět tisíc fanoušků Arsenal.

Soupeři z nižší soutěže podlehl také úřadující anglický šampion Leicester. Na stadionu londýnského Millwallu hrál téměř celý druhý poločas proti deseti, přesto neskóroval. V poslední minutě naopak inkasoval z kopačky Shauna Cummingse.

S opakovaným utkáním musejí počítat hráči Manchesteru City, kteří remizovali bez gólů na hřišti druholigového Huddersfieldu. Naopak Chelsea duel proti Wolverhamptonu, který v předešlém kole vyřadil Liverpool, zvládla a venku vyhrála 2:0. Góly padaly i v utkání Middlesbrough proti Oxfordu. Celek z Premier League vyřadil soupeře ze třetí ligy po výsledku 3:2.