Ajax nastřílel soupeři devět gólů

V í d e ň, B r u s e l , A m s t e r d a m, G l a s g o w. L i s a b o n - Fotbalisté Brugg remizovali v utkání 26. kola belgické ligy na domácím hřišti s Aalstem 1:1 a stáhli na šest bodů náskok vedoucího Anderlechtu, jenž v sobotu nečekaně prohrál v Gentu. V druhém nedělním zápase porazili hráči posledního Mechelenu doma Harelbeke 2:0. Ajax Amsterdam střílel v 25. kole nizozemské ligy proti Spartě Rotterdam gól za gólem, až se skóre zastavilo na zřídka vídaném výsledku 9:0. Čtyři branky z tohoto počtu vstřelil gruzínský reprezentant Šota Arveladze. Ani další celky z čela tabulky se nenechaly zahanbit: vedoucí Eindhoven i druhý Feyenoord porazily své soupeře shodně 5:1. Benfika Lisabon prohrála v 25. kola portugalské ligy na domácím hřišti s týmem Pacos Ferreira 2:3 a klesla v tabulce na páté místo.

Rapid Vídeň remizoval v dohrávce 26. kola rakouské ligy se Sturmem Štýrský Hradec 0:0, i když závěr první půle a celý druhý poločas odehráli bez vyloučeného obránce Schöttela. V čele tabulky srovnal Rapid bodově krok s Innsbruckem, který má o čtyři góly lepší skóre. Domácí tým nastoupil v brance s Ladislavem Maierem, v útoku odehrál celých 90 minut další český reprezentant René Wagner.

Fotbalisté Lince a Admiry Mödling, kteří bojují o udržení v rakouské lize, dnes přidali ke svému dosavadnímu zisku nečekané tři body. Linec uspěl na hřišti dalšího ohroženého klubu Bregenzu, kde vyhrál 2:1, Admira si odvezla těsné vítězství 1:0 z Riedu. Nemocný Jiří Rosický za Bregenz nenastoupil.

Glasgow Rangers porazili ve skotské lize Motherwell na jeho hřišti 2:1 a znovu se o něco přiblížili vedoucímu Celtiku. Jejich městský rival nicméně vede tabulku s bezpečným náskokem 13 bodů. Anderlecht Brusel prohráli sobotní zápas belgické ligy na hřišti třetího Gentu 1:2, nicméně nadále vedou suverénně tabulku. Bruselský celek sice dostal do vedení v 56. minutě Dheedene z penalty, po něm ale skóre otočili Kraouche a Hossam.

Rakouská liga - 26. kolo
GAK Štýrský Hradec - SV Salcburk 1:1, SW Bregenz - LASK Linec 1:2, SV Ried - Admira/Wacker Mödling 0:1. Rapid Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 0:0.

Nizozemsko - 25. kolo
NAC Breda - Heerenveen 2:2, Roda Kerkrade - Graafschap Doetinchem 3:1, AZ Alkmaar - Fortuna Sittard 0:2, Ajax Amsterdam - Sparta Rotterdam 9:0, RKC Waalwijk - Willem II Tilburg 3:2, NEC Nijmegen - Groningen 1:0, PSV Eindhoven -
Utrecht 5:1, Feyenoord - Twente Enschede 5:1.

Belgická liga - 26. kolo
Gent - Anderlecht 2:1, Standard Lutych - Beveren 4:2, Beerschot - St. Truiden 1:0, La Louviere - Westerlo 3:1, Lokeren - Charleroi 1:0, Mouscron - Antverpy 3:2, Genk - Lierse 2:0, FC Bruggy - Aalst 1:1, Mechelen - Harelbeke 2:0.

Skotská liga - 31. kolo
Dundee United - Aberdeen 1:1, Dunfermline - Hibernian 2:1, Motherwell - Rangers 1:2, St. Mirren - St. Johnstone 1:0,  Dundee - Hearts 0:0.

Portugalská liga - 25. kolo: Benfica - Pacos Ferreira 2:3, Leiria - Farense 2:0, Deportivo Aves - Alverca 0:0, Salgueiros - Gil Vicente 0:1, Boavista Porto - Campomaiorense 3:1, Estrela Amadora - Maritimo 0:1, Sporting Braga - Belenenses 2:0, Amadora - Maritimo Funchal 0:1. Utkání Beira Mar - Guimaraes se hraje od 22:00 hodin, zápas FC Porto - Sporting Lisabon je na programu v pondělí.