Radost fotbalistů Realu Madrid

Radost fotbalistů Realu Madrid - Opory Realu Madrid Michel Salgado (vlevo) a David Beckham se radují z gólu v síti Villarrealu. | foto: Reuters

Ač dohrával v devíti, vydřel Real vítězství

• 8
Madrid - Barcelona vyhráli v dohrávce 33. kola španělské ligy v Malaze vysoko 4:0 a pět kol před koncem sezony si v čele soutěže udržela šestibodový náskok před Realem Madrid. Ten dokráčel k vydřenému vítězství 2:1 nad Villarrealem, byť ještě na začátku 70. minuty prohrával 0:1 a v závěru bránil body v devíti bez dvou vyloučených.

Osmdesát tisíc fanoušků na stadionu Bernabeu zmrazil chvíli před přestávkou Riquelme a jeho proměněná penalta. Vyrovnání se madridský klub dočkal až v 70. minutě, když si Ronaldo naskočil na Zidanův centr a poslal míč do sítě.

Domácí tým pak oslabil Samuel, ale i v desíti Real skóroval podruhé a vyhrál .

Nervózní závěr neunesli Zidane s obráncem Villarrealu Alvarezem a za potyčku v šesté minutě nastaveného času dostali oba červenou kartu. Francouzského záložníka přitom sledovalo čtrnáct kamer, neboť jeho fotbalové umění má být zfilmováno.

"Zápas jsme si zkomplikovali, ale i po chybách rozhodčích jsme věděli, jak zareagovat. Uvidíme, jak si povede Barcelona," řekl hrdina zápasu Ronaldo.

Katalánský klub ovšem žádné zaváhání nepřipustil a v Málaze zvítězil 4:0. O dva góly Barcelony se postaral francouzský záložník Giuly. Domácí hráli od 75. minuty bez vyloučeného Amorosa a minutu před koncem je potrestal čtvrtou brankou Gerard.

Na třetí místo v tabulce se posunula Sevilla, která zvítězila 3:1 v Bilbau. Dvěma góly přispěl k výhře Baptista a v pořadí kanonýrů se se 17 brankami posunul na třetí místo.

Čtvrtá příčka zajišťující start v Lize mistrů nyní patří Espaňolu, který porazil Zaragozu 3:1. Šanci na postup do lukrativní evropské soutěže mají stále i obhájci titulu z Valencie, kteří po vítězství 2:0 nad Albacete zaostávající za čtvrtým místem jen o bod.

Výsledky - 33. kolo:
Real Madrid - Villarreal 2:1 (70. Ronaldo, 74. Salgado - 39. Riquelme z pen.), Pamplona - Atlético Madrid 1:0 (4. Aloisi), Betis - San Sebastian 2:3 (47. Joaquín, 53. Oliveira - 4. Labaka, 66. Bakero, 90. Uranga), La Coruňa - Santander 1:4 (23. Luque - 57., 63. a 84. Benajun, 70. Guerrero), Espaňol - Zaragoza 3:1 (34. a 90. Tamudo, 43. Maxi - 60. Villa), Valencie - Albacete 2:0 (70. Mista, 75. Angulo), Getafe - Levante 1:0 (20. Michel), Numancie - Mallorka 1:2 (80. Merino - 54. Victor, 59. Iuliano), Magala - Barcelona 0:4 (22. Oleguer, 34. Giuly,, 69. Giuly, 90. Gerard), Bilbao - FC Sevilla 1:3 (87. Guerrero - 7. a 77. Baptista, 21. Navas).