Vé finále se utkají Egypt a Pobřeží slonoviny

• 9
Alexandrie - Prvním finalistou fotbalového mistrovství Afriky je Pobřeží slonoviny, v semifinále v egyptské Alexandrii zdolali Nigérii 1:0. Jediný gól semifinálového zápasu dal na začátku druhého poločasu útočník Didier Drogba z londýnské Chelsea. Jejich soupeřem bude pořádající Egypt, jenž vyřadil Senegal 2:1.

Nigérie - Pobřeží slonoviny 0:1 (0:0)
Drogba znovu potvrdil, že je pro reprezentaci své země nepostradatelný. "Sloni" na turnaji vstřelili šest branek, největší hvězda týmu zařídila polovinu z nich a ještě ve čtvrtfinále proměnila rozhodující penaltu.

V semifinále si Drogba počkal na hranici ofsajdu, Zokora ze St. Etienne jej našel dlouhým pasem a útočník se trefil gólmanovi přímo mezi nohy.

Nigerijský kouč Augustine Eguavoen pak poprvé na turnaji poslal na trávník tvůrce hry Okochu, jehož dosud nepustilo na hřiště zranění stehenního svalu. Záložník Boltonu se ale proti pečlivé osobní obraně neprosadil.

Branka: 47. Drogba. Diváci: 20.000.

Egypt - Senegal 2:1 (1:0)
Domácí na stadionu v Káhiře hnalo za postupem 75 tisíc fanoušků a jako první je v 36. minutě rozjásal kapitán Ahmed Hassan. Penaltu nařízenou za ruku záložníka Mendyho bezpečně proměnil, a to dokonce dvakrát, protože rozhodčí nechal pokutový kop opakovat.

Ve druhé půli Senegal vyrovnal, ale egyptským žolíkem se stal Amr Zaki. Po pár minutách na hřišti rozhodl o postupu domácího týmu, který je krok od rekordního pátého titulu afrických mistrů.

Branky: 37. Ahmed Hassan z pen., 81. Zaki - 52. Niang.

Didier Drogba oslavuje gól. Svojí trefou poslal Pobřeží slonoviny do finále Afrického mistrovství.