Za Slováky nastoupil i Marej Krajčík, obránce pražské Slavie.

Za Slováky nastoupil i Marej Krajčík, obránce pražské Slavie. | foto: Marco Vasini, ČTK

Slovinci a Poláci mají před Českem náskok už šest bodů, Slováci pět

• 22
Slovenští fotbalisté si ve 3. kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa 2010 připsali druhé vítězství. V San Marinu vyhráli 3:1. Uspěli i Slovinci, kteří vyhráli 2:0 nad Severním Irskem.

Česko tak po porážce s Polskem na své soupeře začíná ztrácet. Slovinci a Poláci mají na českou reprezentaci šest bodů náskok, Slováci pět. Česko má ale o jeden odehraný zápas méně.

. San Marino - Slovensko 1:3

Obrana San Marina odolávala do 33. minuty, než lobovanou přihrávku Vitteka zužitkoval hlavou Šesták. O chvíli později zvýšil střelou zpoza vápna Kozák, ale ještě do poločasu zdramatizoval duel domácí kanonýr Selva, kterého neubránil bek pražské Slavie Matej Krajčík.

Záhy po návratu z kabin však vrátil Slovákům dvoubrankové vedení střídající Karhan hlavou po rohovém kopu.

Na výhře už nic nezměnil ani fakt, že v 72. minutě dostal stoper Kratochvíl druhou žlutou a následnou červenou kartu.

. Slovinsko - Severní Irsko 2:0

Slovinsko porazilo díky povedenému závěru Severní Irsko 2:0 a dotáhlo se v "české" skupině na vedoucí Poláky. Oba týmy mají sedm bodů a totožné skóre.

Slovinci potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a navázali na remízu v Polsku a výhru nad Slováky. Sobotní duel se Severním Irskem byl dlouho opatrný, vzruch přinesl hlavně souboj Bairda s Dedičem, po němž domácí hráč upadl v pokutovém území, ale penalta se nepískala.

Oba gólové údery si Slovinci schovali až do závěrečné desetiminutovky. Nejprve proměnil v 84. minutě povedený centr Novakovič a vzápětí zvýšil střídající Ljubijankič. Domácí tak získali ve třech zápasech sedm bodů a na český tým mají před středečním vzájemných duelem v Teplicích náskok šesti bodů.

. Polsko - Česko 2:1