Slovenský fotbalista Ľubomír Šatka (vlevo) pod tlakem Marcuse Berga ze Švédska.

Slovenský fotbalista Ľubomír Šatka (vlevo) pod tlakem Marcuse Berga ze Švédska. | foto: Reuters

Brazílie udolala Argentinu, Slováci remizovali i bez trenéra ve Švédsku

• 3
Brazilští fotbalisté porazili v přípravném utkání Argentinu 1:0. Souboj dvou jihoamerických gigantů na neutrální půdě v saúdskoarabské Džiddě rozhodl ve třetí minutě nastavení hlavičkou Miranda po rohovém kopu Neymara. Slovensko remizovalo ve Švédsku 1:1, stejným výsledkem skončil i zápas Belgie - Nizozemsko.

Zatímco Brazílie nastoupila prakticky v nejsilnější sestavě, Argentině chyběla řada hvězd včetně útočníka Lionela Messiho. Přesto se hrál poměrně vyrovnaný zápas a Brazilci nijak výrazně nedominovali.

Brazilci oplatili odvěkému rivalovi porážku 0:1 z posledního vzájemného souboje vloni v červnu v přípravě v Melbourne.

Slováci po sobotní porážce 1:2 v Lize národů od českého celku nastoupili v přípravě ve Švédsku už bez trenéra Jána Kozáka, který v neděli nečekaně rezignoval. Mužstvo místo něj vedl asistent Štefan Tarkovič a v premiéře v roli hlavního kouče si připsal remízu 1:1.

Švédové ve Stockholmu vedli od 52. minuty, kdy se trefil z dorážky John Guidetti. Šest minut před koncem však srovnal střelou z dálky pod břevno Albert Rusnák. Plzeňský záložník Slovenska Patrik Hrošovský nastoupil jako střídající hráč v 57. minutě.

Přípravné zápasy

Brazílie - Argentina 1:0 (0:0)

Branky: 90+3. Miranda. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo). ŽK:66. Neymar, 71. Miranda - 18. Paredes, 62. Correa, 64. Lo Celso, 69. Saravia, 84. Battaglia.

Brazílie Alisson – Danilo (53. Fabinho), Marquinhos, Miranda, Filipe Luis – Arthur, Casemiro, Coutinho – Jesus (65. Richarlison), Firmino, Neymar (C)

Argentina Romero (C) – Saravia, Otamendi, Pezzella, Tagliafico (82. Acuña) – Lo Celso (73. Salvio), Battaglia, Paredes – Dybala (58. Martínez), Icardi (88. Simeone), Correa (67. Pereyra)

Belgie - Nizozemsko 1:1 (1:1)

Branky: 5. Mertens - 27. Groeneveld. ŽK:82. Boyata - 84. Vilhena, 90+1. Hateboer.

Belgie Mignolet – Alderweireld, Boyata, Denayer – Castagne, Tielmans, Witsel, Chadli – Mertens, Lukaku, E. Hazard

Nizozemsko Cillessen – Dumfries, De Ligt, De Vrij, Aké – Van de Beek, Blind, Strootman – Promes, Depay, Groeneveld

Švédsko - Slovensko 1:1 (0:0)

Branky: 52. Guidetti - 84. Rusnák. ŽK:36. Sabo.

Švédsko Johnsson (46. Nordfeldt) – Kraft, Jansson, Granquist (81. Papagiannopoulos), Olsson – Durmaz (66. Claesson), Olsson, Ekdal (81. Rohden), Hiljemark (81. Peterson) – Guidetti, Anderson (66. Berh).

Slovensko Dúbravka – Sabo, Škriniar, Škrtel, Hancko – Kucka (56. Hrošovský), Lobotka (56. Greguš) – Rusnák, Hamšík (66. Duda), Mak (66. Bero) – Nemec (71. Mráz).

Jižní Korea - Panama 2:2 (2:1)

Branky: 5. Joo-Ho, 33. Hwang In - 45. Arroyo, 49. Blackburn. ŽK:52. Hwang, 88. Young-Gwon.

Jižní Korea Jo – Lee Yong, Kim Min-Jae, Kim Young-Gwon, Park Joo-Ho – Ki Sung-Yong – Hwang In-Beom, Nam Tae-Hee – Hee-Chan Hwang, Son Heung-Min (C)

Panama Mejia – Murillo, Cummings, Machado, Ovalle – Rodriguez, Godoy, Camargo, Cooper – Blackburn, Arroyo

Japonsko - Uruguay 4:3 (2:1)

Branky: 10. Minamino, 36. Osako, 59. Doan, 67. Minamino - 27. Pereiro, 57. Cavani, 75. Rodriguez. ŽK:90. Miura - 53. Saracchi.

Japonsko Higashiguchi – Sakai, Miura, Yoshida (C), Nagatomo – Shibasaki (74. Aoyama), Endo – Minamino, Doan, Osako – Nakajima (87. Haraguchi)

Uruguay Muslera – Cáceres (64. Mayada), Godín (C), Coates, Laxalt – De Arrascaeta (46. Rodriguez), Bentancur (46. Valverde), Torreira (74. Nandez), Saracchi – Pereiro (77. Gomez (85. Stuani) – Cavani

Dánsko - Rakousko 2:0 (1:0)

Branky: 29. Lerager, 90+3. Braithwaite. Rozhodčí: Nilsen. ŽK:9. Hinteregger, 53. Wimmer.

Dánsko Schmeichel – Ankersen, Vestergaard, Kjaer (C), Knudsen – Lerager, Höjbjerg, Christensen, Sisto – Dolberg, Poulsen

Rakousko Strebinger – Dragović, Prödl (C), Hinteregger – Lazaro, Schöpf, Schlager, Ulmer – Sabitzer, Burgstaller, Schaub