Serge Gnabry z Německa (druhý zleva) střílí v kvalifikaci o Euro 2020 proti...

Serge Gnabry z Německa (druhý zleva) střílí v kvalifikaci o Euro 2020 proti Nizozemsku. | foto: AP

Loňský rok je pryč, Němci zažehli naději. Jsem spokojený, řekl kouč

• 3
Nepovedený loňský rok je pryč, vstup do nové éry fotbalové Německo navnadil nadějí. „Nikdy jsme neztratili víru,“ prohlásil trenér Joachim Löw po šťastném kvalifikačním triumfu (3:2) v Nizozemsku.

Jako obhájci titulu vyhořeli na loňském mistrovství světa v Rusku, kde skončili poslední ve skupině.

Na podzim v Lize národů proti Francii a Nizozemsku uhráli jen dva body za remízy, zase poslední místo ve skupině a sestup o patro níž.

Trenér Löw nezdary ustál, kádr omladil, vyřadil dlouholeté opory Thomase Müllera, Matse Hummelse a Jéromea Boatenga. A i když minulý týden v přípravě tým jen remizoval se Srbskem, věřil mu. V neděli večer Němci vyhráli v Amsterdamu.

„Měli jsme štěstí, které nám chybělo v některých minulých zápasech. I tehdy jsme hráli dobře, ale nebyli za to odměněni,“ řekl Löw novinářům.

„Osobně se cítím velmi dobře. Už víc nemyslím na starý rok, přešel jsem to,“ uvedl devětapadesátiletý kouč.

Němci v úvodním zápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 soupeři vrátili porážku 0:3 z říjnového střetnutí v Lize národů.

Hostům v prvním poločase zařídili dvoubrankové vedení Leroy Sané a Serge Gnabry. Krátce po změně stran však snížil Matthijs de Ligt a po hodině hry srovnal Memphis Depay.

Zdálo se, že Nizozemci dokonají obrat, po přestávce byli lepší, ale paradoxně v poslední minutě inkasovali po akci střídajícího Reuse a střele Schulze.

„První půle byla skvělá, měli jsme zápas zcela pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme inkasovali ve špatnou chvíli. To je proces, kterým si náš mladý tým musí projít. Nakonec jsme díky dobrému útoku rozhodli. Jsem velmi spokojený,“ prohlásil Löw, jehož mužstvo v kvalifikační skupině C ještě hraje se Severním Irskem, Estonskem a Běloruskem.