Mladíci skončili ve skupině poslední

• 7
Toulon - Čeští fotbaloví reprezentanti do jedenadvaceti let ani ve třetím zápase na mezinárodním turnaji v Toulonu nedali gól. V posledním utkání základní skupiny podlehli Argentině 0:2, když dvakrát inkasovali po rohových kopech. Svěřenci trenéra Ladislava Škorpila základní skupině obsadili poslední místo.

Český tým začal aktivně, ale akce soupeře byly přímočařejší. Po čtvrthodině si Caraccio naběhl za obranu a jeho střelu zastavilo jen břevno.

Spolu s druhým útočníkem Moralesem nadělali českým mladíkům hodně starostí a postarali se i o první gól.

Ve 44. minutě Morales rozehrál rohový kop a zcela volný Caraccio hlavičkoval do sítě.

Po sedmi minutách měli po rozehraném přímém kopu blízko k vyrovnání Trapp a Lysoněk, ale v koncovce jim chybělo víc klidu. Brankáře Romera pak ještě protáhl z přímého kopu Frejlach.

Ale v 62. minutě se opakovala situace, z níž padl první gól. Moralesův roh tentokrát hlavičkoval do sítě kapitán Cahais.

Trenér Ladislav Škorpil nebyl po vyřazení z turnaje zklamaný, s výkonem svých svěřenců byl spokojen. "Netruchlím. Bylo to určitě naše nejlepší vystoupení na turnaji. Měli jsme víc šancí než soupeř, dostali jsme ale dva hloupé góly z rohů," řekl kouč.

Další zápas čeští mladíci sehrají 14. června s Finskem.

Ve druhém utkání hrálo Portugalsko s Čínou 0:0, a to oběma týmům stačilo na postup do semifinále.

Česko - Argentina 0:2 (0:0)
44. Caraccio, 62. Cahais. Rozhodčí: Guajardo (Mex.).
Sestava ČR: Černý - Brunclík, Studík, Kopic, Lysoněk - Kysela (58. Bača), Frejlach, Trapp (74. Štohanzl), Pudil - Fillo (80. Quasten), Papadopulos. Trenér: Škorpil.

Portugalsko - Čína 0:0

Konečné pořadí skupiny A: 1. Portugalsko 5, 2. Čína 5, 3. Argentina 4, 4. Česko 1.