Japonský fotbalista Genki Haraguči slaví gól proti Íránu.

Japonský fotbalista Genki Haraguči slaví gól proti Íránu. | foto: AP

Japonští fotbalisté si na mistrovství Asie zahrají ve finále

• 0
Japonští fotbalisté si zajistili postup do finále asijského šampionátu. V úvodním semifinále v Al Ajnu porazili Írán 3:0 a přiblížili se zisku rekordního pátého titulu.

O výhru čtyřnásobných šampionů se po bezbrankovém poločase zasloužil dvěma góly Juja Osako, který v 56. minutě otevřel skóre a o deset minut později z pokutového kopu poslal Japonsko do vedení 2:0. Třetí gól dal v nastavení Genki Haraguči.

Japonci se o titul utkají s vítězem úterního druhého semifinále mezi domácími Spojenými arabskými emiráty a pořadatelem příštího mistrovství světa Katarem. Hostitel asijského šampionátu bojuje o druhý finálový start v historii, pro Katar je už semifinálová účast novým maximem.

Finále je na programu 1. února. Japonsko dosud všechny své čtyři finálové starty proměnilo v kontinentální titul. Naposledy se Japonci ze zisku trofeje radovali v roce 2011.

Írán - Japonsko 0:3 (0:0)

Branky: 56. Ósako, 67. Ósako, 90+2. Haraguči. Rozhodčí: Beath – Cream, Shchetinin (vš. Austrálie). ŽK:25. Amirí, 44. Ebrahimí, 90+4. Beath - 46. Sakaj, 90+4. Nagatomo.

Írán Baíranvánd – Rezajián, Púralígandží, Kanání (71. Torabí), Mohammadí – Ebrahimí, Hadžsáfí – Džahánbachš, Dadžagá (71. Ghoddos), Amirí (58. Ansárífárd) – Azmún

Japonsko Gonda – Sakaj (73. Muroja), Tomijasu, Jošida, Nagatomo – Doan (89. Ito), Šibasaki, Endo (60. Šiotani), Haraguči – Ósako, Minamino