Irský obránce O'Brien (vlevo) bojuje s kyperským záložníkem Makridisem v kvalifikačním utkání v Dublinu. | foto: Reuters

Irové odvrátili blamáž až v nastavení

• 4
Dublin, San Marino - Fotbalisté Irska ani podruhé během čtyř dnů doma nevyhráli. Po sobotní remíze s Německem (0:0) se o body rozdělili také s Kyprem, když na konečných 1:1 vyrovnali v nastaveném čase. Pro oba týmy také zhasla teoretická naděje na postup, protože Češi překvapivě triumfovali v Německu a ze skupiny D jsou druhým postupujícím.

V dalším utkáním skupiny D Wales vyhrál v San Marinu těsně 2:1. Domácí outsider bojoval o remízu a o první bod do tabulky až do samého konce.

Po první půli sice už prohrával 0:2, ovšem čtvrt hodiny před koncem snížil nejlepší domácí hráč Selva, když z přímého kopu vstřelil teprve druhou branku své země v kvalifikaci.

Snahu po vyrovnání však San Marinu zhatilo vyloučení Albaniho pět minut před koncem. Velšané, kteří už o víkendu ztratili i teoretickou naději na postup, tak na hřišti outsidera skupiny uhráli těsnou výhru 2:1.

Po změně stran nastřelil v 49. minutě Okkas ještě jen tyč, ale deset minut před koncem přiblížil výhře svůj celek Okkarides. V nastaveném čase však odvrátil domácí blamáž Finnan.

Serravalle: San Marino - Wales 1:2 (0:2)
Branky: 13. Earnshaw, 36. Leadley. Rozhodčí: Zammit (Malta). ČK: 85. Albani (San Marino).
San Marino: A. Simoncini - C. Valentini, Vannucci (76. Bugli), Della Valle, Albani - Bonifazi (62. Bonini), D. Simoncini, Muccioli, Andreini - De Luigi (80. Vitaioli), Selva.

Wales: Price - Eardley, Gabbidon, Nyatanga, Bale - Vaughan (62. Ricketts), Robinson, Leadley, Davies - Bellamy, Earnshaw.

Dublin: Irsko - Kypr 1:1 (0:0)
Branky: 90.+2 Finnan - 80. Okkarides. Rozhodčí: Vuorela (Fin.). ČK: 90+2. Elia (Kypr).