COŽE?! NE! Výraz Tomáše Kalase hovoří za vše, český stoper nevěří, že...

COŽE?! NE! Výraz Tomáše Kalase hovoří za vše, český stoper nevěří, že portugalský sudí Dias nařídil pokutový kop za jeho souboj s anglickým reprezentantem Raheemem Sterlingem (vpravo). | foto: AP

Dávali čtyřky, ale za Jarolíma byli přísnější. Čtenáři hodnotili po Anglii

• 8
Páteční propadák ve Wembley se odrazil ve známkách, čtenáři iDNES.cz dávali fotbalistům za prohru 0:5 s Anglií převážně čtyřky. Nepřekvapí, že jde o nejhorší hodnocení pod koučem Šilhavým, ale v éře jeho předchůdce Jarolíma býval průměr i horší.

Reprezentaci vstup do kvalifikace o Euro 2020 skandálně nevyšel, čtvrtý tým posledního mistrovství světa ji snadno přehrál. Od úvodních minut Angličané dominovali, do půle dali dva góly, po změně stran slavili další tři.

A byla z toho nejhorší porážka v samostatné historii, třetí debakl českého národního týmu za posledních deset měsíců.

Červnovou prohru 0:4 s Austrálií a záříjový trapas 1:5 v Rusku, který byl derniérou trenéra Jarolíma, nicméně čtenáři iDNES.cz hodnotili přísněji: první zápas měl průměr 4,18, druhý 4,20.

Tentokrát z toho fotbalisté vyšli s celkovou známkou 3,90 (kompletní výsledky ankety si prohlédněte zde).

Hodnocení za Šilhavého

Nejshovívavější byli hlasující v anketě k brankáři Pavlenkovi, který zastupoval zraněnou jedničku Vaclíka. Navzdory pěti obdrženým gólům dostal známku 3,31, což by ve škole byla horší trojka. Za ním se v pořadí umístil střední záložník Souček (3,48), poslední hráč, který unikl čtyřkám.

Průměr horší než 3,5 počítáme jako čtyřku, kterou čtenáři ohodnotili deset fotbalistů. Střídající Masopust (3,73) je mezi „lepšími“ z nich, nejhůř naopak dopadl levý bek Novák - s průměrem 4,28 by ve škole dostal čtyři mínus.

Jedinou pětku dali známkující stoperu Kalasovi, kterému se duel hrubě nevyvedl. Začalo to penaltou v závěru první půle, skončilo nešikovným vlastencem šest minut před koncem. Ve výsledku z toho bylo hodnocení 4,52.

Čeští fotbalisté se příště střetnou s Brazílií, kterou v úterý 26. března vyzvou v přátelském duelu před zaplněnými tribunami pražského Edenu. Další kvalifikační zápasy čekají svěřence kouče Šilhavého až v červnu - nejprve se 7. utkají v Praze s Bulharskem a tři dny poté v Olomouci s Černou Horou.

Témata: Anglie