Velšský útočník Gareth Bale se raduje ze vstřeleného gólu.

Velšský útočník Gareth Bale se raduje ze vstřeleného gólu. | foto: Reuters

Itálie remizovala v Bulharsku, skvělý Bale dotáhl Wales na první místo

• 0
Jen remízu 2:2 v Bulharsku uhráli italští fotbalisté v rámci kvalifikace mistrovství Evropy 2016. Ve skupině H jim tak vedoucí Chorvatsko odskočilo na dva body. Wales se dostal na první místo skupiny B. V přímém souboji o čelo tabulky vyhrál 3:0 v Izraeli.

Skupina B

Wales vyhrál v Izraeli 3:0 a vystřídal jej v čele tabulky. V Haifě zářil především útočník Bale, který se podílel na prvním gólu Ramseyho a poté sám vstřelil další dva. Záložník Realu Madrid dal čtyři ze sedmi velšských kvalifikačních branek.

„Byl to souboj o první místo, takže výsledek je naprosto úžasný,“ neskrýval Bale nadšení. „První poločas byl náročný, hodně jsme se naběhali, ale v druhé půli jsme ukázali, jak dobrý tým jsme. Jsme v kvalifikaci ve výborné pozici, ale čeká nás ještě hodně práce.“

Krok s prvními dvěma týmy drží také Belgie, která si pěti góly poradila s Kyprem. Vysoko vyhrála také Bosna a Hercegovina, v Andoře se třikrát trefil kanonýr Edin Džeko a zajistil svému týmu první výhru v kvalifikaci.

Izrael - Wales 0:3 (0:1)
50. a 77. Bale, 45.+1 Ramsey. ČK: 52. Tibi (Izrael). Hráno v Haifě.

Andorra - Bosna a Hercegovina 0:3 (0:1)
13., 49. a 62. Džeko. Hráno v Andorra la Vella.

Belgie - Kypr 5:0 (2:0)
21. a 66. Fellaini, 35. Benteke, 67. Hazard, 80. Batshuayi. Hráno v Bruselu.

Skupina H

Po vysoké výhře 5:1 nad Norskem zůstává na prvním místě Chorvatsko. Seveřané v Záhřebu nastoupili v základní sestavě s šestnáctiletým Ödegaardem, který tím v evropské kvalifikaci stanovil nový věkový rekord.

Chorvatům pomohla i remíza Itálie v Bulharsku (2:2). Finalisté posledního mistrovství Evropy sice v Sofii rychle vedli, jenže během čtvrt hodiny dokázal domácí tým skóre otočit.

A Italové na vyrovnání i přes velký tlak čekali až do 84. minuty, kdy se ve svém prvním reprezentačním zápase prosadil útočník Éder.

Chorvatsko - Norsko 5:1 (1:0)
30. Brozovič, 54. Perišič, 66. Olič, 87. Schildenfeld, 90.+4 Pranjič - 81. Tettey. ČK: 74. Čorluka (Chorvatsko). Hráno v Záhřebu.

Ázerbájdžán - Malta 2:0 (1:0)
4. D. Gusejnov, 90.+2 Nazarov. Hráno v Baku.

Bulharsko - Itálie 2:2 (2:1)
11. Popov, 17. Micanski - 4. vlastní J. Minev, 84. Éder. Hráno v Sofii.