.

. | foto: Scott HeppellAP

Fotbalisté soupeře přehráli, ale zahazovali šance: Skotsko - Česko 1:0

• 205
Žalostná koncovka shodila slušný výkon. Šest dobrých šancí měli čeští fotbalisté, ale v přípravném mezistátním utkání v Glasgowě prohráli. Domácí Skotové skórovali z ojedinělého brejku, gól dal Brown po hodině hry.

Chvílemi to byla hra na jednu branku, chvílemi se soupeř vůbec nedostal k míči a jen přihlížel. Přesto Skotsko - Česko 1:0.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Češi doplatili na mizernou koncovku. Nešťastníkem se stal především útočník Svěrkoš. Měl jednu tutovku, další dvě nadějné možnosti, a navíc nešikovně překazil přihrávku před odkrytou branku na Necida.

I k vůli němu zůstala bilance nového reprezentačního kouče Michala Bílka mizerná - tři zápasy, jedna remíza, dvě porážky a žádný gól.

V Glasgowě český tým začal přípravu na podzimní kvalifikaci o postup na Euro 2012. Shodou okolností se v říjnu utkají doma právě se Skotskem.

ZNÁMKY

Hodnoťte výkon českých reprezentantů ve Skotsku

Šedesát minut byli Češi jasně lepším týmem. Měli spoustu střel, předvedli několik kombinačních a nebezpečných akcí. Solidní defenzíva, dobře kombinující záloha a útok, který se uměl dostat do šancí. Výborný byl kapitán Rosický, dařilo se Hübschmanovi, Sivokovi. Slušně si vedl debutant Kušnír. Hosté využívali křídelní prostory a většinu akcí táhli přes Rosického.

Domácí Skotové se museli na národním stadionu v Hampden Parku především bránit, jen výjimečně se dostali ke kloudné akci a k ohrožení brankáře Drobného. Až v poslední minutě prvního poločasu vystrašil českého brankáře Robson z přímého kopu.

A druhá nebezpečná akce už přinesla gól. Wallaceův přetažený centr vrátil hlavou Fletcher z druhé strany před bránu volnému Brownovi, který už neměl problém z pár metrů poslat míč levačkou do sítě.

Češi mohli dát gól už po deseti minutách. Kadlec rozehrál přímý kop z pravé strany, míč zakroutil na branku, ale Plašil z pár kroků hlavičkoval nad.

Standardní situace přinesly i další nadějné možností, ale Svěrkoš, ani Hubník míč do sítě nedotlačili. Ve 23. minutě Rosický po chybě Fletchera obelstil obránce a poslal do tutovky Svěrkoše. Ten byl sám před gólmanem, ale jen ho nastřelil.

I po přestávce pokračovaly útočné nájezdy Čechů. Rosický opět skvěle uvolnil Svěrkoše, který i dobře vystřelil střela, ale gólman míč vyrazil.

Plašil zakombinoval s Kušnírem, který dával před branku, kde nabíhající Svěrkoš na míč nedosáhl, ale jen lehce ho tečoval a tím ho ukopl připravenému Necidovi.

Když Češi své šance nedali, přišel trest. "S výsledkem jsme spokojeni, pro mě je hodně důležitý. I v příštích zápasech ale musíme pracovat s takovým zaujetím, i když bylo dobře vidět, že nám ještě chybí trochu větší souhra," uvedl skotský trenér Craig Levein.