Fanoušci Paraguaye slaví postup na MS

Fanoušci Paraguaye slaví postup na MS | foto: AP

Fotbalisté Paraguaye mají jisté MS, Argentinci zůstávají na hraně postupu

• 4
Fotbalisté Paraguaye porazili v kvalifikaci na mistrovství světa Argentinu 1:0 a zajistili si postup z jihoamerické zóny. Světový šampionát v Jižní Africe tak má již jedenáct jistých účastníků.

Díky trefě Nelsona Valdeze z 27. minuty si Paraguay zahraje již na čtvrtém šampionátu za sebou. Naopak svěřencům Diega Maradony patří ve skupině až pátá, nepostupová příčka a v posledních dvou zápasech budou mít nůž na krku.

Argentinu ještě čeká domácí duel s posledním Peru a klíčový zápas v Uruguayi. Ta má zatím o jeden bod méně, postupové naděje jí udržela středeční výhra 3:1 nad Kolumbií.

"Budu za Argentinu bojovat do poslední kapky krve. Nebojím se kritiky, nebojím se nikoho. Nejsme z kola venku," hřímal Maradona, jenž po vyloučení Veróna v 54. minutě poslal do útoku i veterána Martina Palerma, ale obranný val Paraguayců odolal až do konce.

Fotbalisté Paraguaye slaví postup na MS

Již jistý účastník světového šampionátu Brazílie potěšila diváky výhrou 4:2 nad Chile, třemi góly se blýskl Nilmar. Ten dokonale využil příležitosti, které se mu dostalo po zranění Robinha a trestu za žluté karty pro Luise Fabiana.

"Věděl jsem, že mám šanci hrát a předvést svou práci. Ukázali jsme, že je naše reprezentace velmi silná," prohlásil útočník Villarrealu po jedenácté výhře Brazílie za sebou.