Chilští fotbalisté se radují z vyrovnání v přípravném utkání proti Brazílii.

Chilští fotbalisté se radují z vyrovnání v přípravném utkání proti Brazílii. | foto: AP

Brazilští fotbalisté jenom remizovali, dočkali se bučení z ochozů

• 1
Nepříjemné chvíle prožívají fotbalisté Brazílie, připravující se na domácí mistrovství světa 2014. Zasedli si na ně vlastní fandové. Brazilci v Belo Horizonte remizovali 2:2 s Chile. Jednalo se o poslední utkání před květnovou nominací kouče Luize Felipeho Scolariho na červnový Pohár FIFA.

"Jeden den na vás bučí, druhý den vás oslavují. Fotbal je už takový," uvedl brazilský útočník Neymar, jenž v 54. minutě vstřelil po přihrávce střídajícího Alexandra Pata druhý gól domácích.

Více než padesátitisícové publikum spíše než vlastní hráče odměňovalo pokřikem "Olé" Chilany za jejich série přihrávek. Hosté šli do vedení už v 8. minutě díky brance Marcose Gonzaleze z brazilského Flamenga, po rohu Neymara ještě do poločasu vyrovnal stoper Réver.

Na Neymarův vedoucí gól pak reagoval v 64. minutě vyrovnáním na konečných 2:2 další Chilan hrající v Brazílii Eduardo Vargas z Grémia.

"Bylo to těžké, pouze po jednom tréninku. Snažili jsme se, ale všichni věděli, že to bude náročné," řekl brazilský kapitán Ronaldinho. Pořadatelé šampionátu v pěti zápasech pod staronovým koučem Scolarim pouze jednou zvítězili, třikrát remizovali a jednou prohráli.

Brazílie - Chile 2:2 (1:1)
24. Réver, 54. Neymar - 7. Gonzalez, 63. Vargas. ČK: 89. Leal (Chile). Diváci: 53 331.