Feindouno nasměroval Guineu k postupu

• 10
Káhira - Dva góly Pascala Feindouna poslaly fotbalisty Guineje do čtvrtfinále mistrovství Afriky v Egyptě. Díky proměněné penaltě útočníka St. Etienne a jeho gólu v nastaveném čase druhé půle dnes Guinea zvítězila ve svém druhém zápase na šampionátu nad Zambií 2:1. Postup si zajistili i obhájci titulu Tunisané.

Zambii dostal v 34. minutě do vedení kapitán Elija Tana, jenž se trefil hlavou po rohu, tým však stejně jako v úvodním zápasu s Tuniskem náskok neudržel. Feindouno v druhém poločase vyrovnal z pokutového kopu, nařízeného za faul zambijského gólmana, a na začátku druhé minuty nastavení se jeho střela odrazila od břevna těsně za brankovou čáru.

Tunisko v deštivém večerním duelu zdolalo Jihoafričany 2:0 a potvrdilo postup obou neporažených týmů, které se v pondělí střetnou o prvenství ve skupině. Už čtvrtý gól na turnaji vstřelil v týmu účastníků mistrovství světa brazilský rodák Francileudo dos Santos, po změně stran pojistil tuniskou výhru záložník Slim Bin Ašúr.

Zambie - Guinea 1:2 (1:0)
34. Tana - 74. z pen. a 90+2. Feindouno. Diváci: 17 000.

Tunisko - JAR 2:0 (1:0)
32. Dos Santos, 58. Bin Ašúr. Diváci: 22.000.