Gabriela Šlajsová proniká francouzskou obranou.

Gabriela Šlajsová proniká francouzskou obranou. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Mladé Česky na evropském šampionátu nepostoupí, prohrály se Španělskem

• 0
Ženská fotbalová reprezentace do 17 let se s domácím mistrovství Evropy rozloučí už po základní skupině. V pátek prohrály Češky v Domažlicích ve druhém utkání na turnaji se Španělskem 1:5. Jediný český gól vstřelila Kristýna Siváková.

Češky už před turnajem věděly, že v těžké skupině budou mít boj o postup velmi těžký. V prvním duelu sice s Francií svedly vyrovnanou bitvu, ale prohrály 1:2.

V pátek nestačily ani na Španělsko, favorita turnaje. To sice první poločas vyhrálo jen 1:0, ale ve druhé půli se dostalo do pětibrankového vedení a za Češky v závěru už pouze snížila z penalty Kristýna Siváková.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady se s turnajem rozloučí v pondělí, kdy nastoupí v Příbrami proti Německu.

Mistrovství Evropy žen do 17 let

Skupina A

ČR - Španělsko 1:5 (0:1)
Branky: 79. Siváková z pen. - 8. Piňová, 41. Andújarová, 46. Navarrová, 64. Pujadasová, 69. Marquézová. Hráno v Domažlicích.

Sestava ČR: Lukášová - Šperová (63. Suchánková), Sonntágová, Lišková, Valášková - Krejčířová (73. Siváková), Pochmanová - Dvořáková, Šlajsová (41. Cvrčková), Khyrová - Stašková. Trenér: K. Rada.

Německo - Francie 2:1 (1:0)