Portugalec Rafael Leao padá v souboji s Davidem Zimou v utkání Ligy národů,...

Portugalec Rafael Leao padá v souboji s Davidem Zimou v utkání Ligy národů, přihlíží Vladimír Coufal. | foto: AP

Třetí nejhorší výkon v éře Šilhavého. Fanoušci fotbalisty po debaklu nešetřili

• 51
Nejhorší vystoupení v Lize národů a jeden z nejslabších výkonů v éře Jaroslava Šilhavého. Za sobotní utkání proti Portugalsku (0:4) si čeští fotbalisté od čtenářů iDNES.cz vysloužili podprůměrné hodnocení. Nejhůř dopadl brankář Tomáš Vaclík, dosud největší opora. Nejlíp stoper Václav Jemelka.

Čeští fotbalisté se půlhodinu drželi, neproměnili velkou šanci a z protiútoku inkasovali. Do poločasu dostali druhý gól, v nastavení první půle Schick zahodil penaltu a po pauze přidali Portugalci další dva góly.

Čtenáři jim dávali známky jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Do hlasování se zapojilo 3622 čtenářů a průměrná známka byla 3,60.

ZNÁMKY: Podívejte se, jak jste hlasovali

Hůř fotbalisté dopadli v březnu 2019 na úvod evropské kvalifikace v Anglii, po debaklu 0:5 to bylo 3,90. O dvě setiny slabší známku obdrželi v loňské přípravě před Eurem v Itálii (0:4).

v Anglii na úvod kvalifikace Euro 3,90

V sobotu s Portugalskem to pro národní mužstvo byla třetí porážka v Lize národů za sebou. V těch předchozích v červnu ve Španělsku a v Portugalsku čtenáři ocenili aspoň solidní výkon.

V letošním roce Češi prohráli také baráž o postup na mistrovství světa ve Švédsku. Po bitvě, kterou domácí rozhodli v prodloužení, dopadli fotbalisté u fanoušků mnohem líp než tentokrát.

Z jednotlivců čtenáři ocenili plzeňského stopera Václava Jemelku a jeho klubového spoluhráče Adama Vlkanovu, pravého wingbacka Vladimíra Coufala a stopera Jakuba Brabce, který však po dvaceti minutách kvůli zranění odstoupil. Od té chvíle šel výkon Čechů v defenzívě dolů.

Ale i tak všichni měli průměr horší než tři.

Nejhorší hodnocení má brankář Tomáš Vaclík, který v historii známkování zpravidla patří k premiantům. Fanoušci mu vyčítají především třetí branku, kterou inkasoval od Dalota z dvaceti metrů.

Přísní byli fanoušci i na útočníka Adama Hložka a kapitána Tomáše Součka.