Zamyšlený Baroš

Zamyšlený Baroš při utkání s Běloruskem | foto: Dan Materna, MF DNES

Baroš si na mokru připadal jak v Anglii

• 11
Teplice - Spokojený s návratem do národního mužstva byl český fotbalový útočník Milan Baroš. Minulou sobotu nemohl hrát v Moldavsku kvůli trestu za vyloučení v loňské baráži s Belgií, tuto středu se do týmu vrátil a na dvoubrankové výhře nad Běloruskem se podílel vstřeleným gólem a asistencí. "Moc jsem se na zápas těšil a mám radost, že jsem přispěl k dalším třem kvalifikačním bodům," řekl těsně po teplickém utkání liverpoolský útočník.ANKETA: KDO BYL PROTI BĚLORUSKU NEJLEPŠÍ x KDO ZKLAMAL

Co byste řekl k prvnímu poločasu, kdy akce českého týmu provázel v jednom kuse potlesk?
Pomohl nám rychlý první gól. Taková povedená akce zakončená brankou vnese do mužstva klid a pohodu, získáte jistotu, stoupne sebevědomí a hrajete jak z partesu. A právě o tomhle ten první pločas byl.

Brzy pak přišel i druhý gól. Mohl byste tu vaši individuální akci popsat?
Od někoho jsem dostal míč mezi soupeřovy beky, naznačil jsem střelu, jeden z nich šel do skluzu, tak jsem míč zasekl a měl před sebou místo. V prvním momentu jsem chtěl přihrát, ale pak se mi povedla ještě jedna klička i střela.

KVALIFIKACE EURO 2004:
ČR -Bělorusko 2:0 x Utkání minutu po minutě x co řekli trenéři x co hráči x rozhovor s Barošem x známkování x Rakousko - Nizozemsko 0:3 x ostatní zápasy x mužstva do 21 let
Jak jste se cítil na v děšti a na promáčeném trávníku?
V Anglii prší dost často, takže už jsem na vodu zvyklý. A když tam náhodou neprší, tak před zápasem vyjedou z trávníku čidla a hřiště se stejně kropí. Takže jsem se cítil jako doma. Hlavně, že na rozdíl od Moldavska nebylo v Teplicích to bahno, a voda se na ploše nedržela.

Když byl střídán Koller, přesunul jste se místo něj na hrot a Vachoušek nabíhal zezadu. Vyhovuje vám spíš role podhrotového hráče, nebo post vysunutého útočníka?
Je mi to v podstatě jedno. Když mám kolem sebe vysoké hlavičkáře, jakými jsou třeba Koller, Lokvenc, ale i Vachoušek, těžím z jejich vyhraných soubojů, většinou ty míče sbírám, pokračuju v útočné akci a podle možností se snažím i zakončovat.