Zlínský fotbalista Marek Hlinka (vlevo) se raduje z gólu v zápase s Olomoucí.

Zlínský fotbalista Marek Hlinka (vlevo) se raduje z gólu v zápase s Olomoucí. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Dal jsem gól v pravý čas, radoval se zlínský záložník Hlinka

• 0
V pravou chvíli vstřelil svůj první gól ve zlínském dresu. Slovenský záložník Marek Hlinka si ve 20. minutě naskočil na přímý kop Pabla Podia a přesnou hlavičkou k tyčce rozhodl zápas.

Fotbalisté Zlína díky jeho trefě porazili v úvodním semifinále skupiny o Evropu Olomouc 1:0 a zůstali ve hře o poháry.

„Dal jsem gól v pravý čas,“ pousmál se Hlinka, který přišel v zimě z gruzínského Torpeda Kutaisi. „Jsem rád za každý gól, ale bylo jedno, kdo ho dá. Důležitý je výsledek.“

Brankář Sigmy Buchta prohlásil, že vaše hlavička byla skvěle umístěná a těžko se s tím dalo něco dělat. Cítil jste to stejně?
Ani si neuvědomuji, jak to padlo. Gólu předcházel fantastický centr Pabla Podia a já se snažil, abych ho trefil. Šlo to k tyči, můžu být spokojený.

Šlo o nacvičenou akci?
Nacvičovali jsme, kam budeme kopat, kam budeme nabíhat. Je to kýžený výsledek naší práce.

V týdnu došlo ve Zlíně ke změně trenéra, Romana Pivarníka nahradil Jan Kameník. Co se všechno změnilo?
My jako hráči jsme si řekli, že musíme zlepšit přístup a na hřišti bojovat jeden za druhého. Začala nová sezona, od nuly, je to šance dostat se do pohárové Evropy. Tak jsme k tomu přistoupili.

První zápas jste vyhráli. Jak ale vidíte své šance před odvetou v Olomouci?
Máme za sebou první poločas. Abychom se dostali do Evropy, ještě toho musíme udělat mnoho. Musíme se soustředit na odvetu, která nebude lehká. Musíme se zodpovědně připravit.

Jste v psychické výhodě?
Výsledek samozřejmě hraje pro nás. Na Sigmu pojedeme, abychom neinkasovali, ale všichni víme, že to bude těžké. Ukázal to druhý poločas.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37